Automobilklub Nowomiejski na gali sportu samochodowego podsumował sezony motorowe 2020/2021

2022-02-13 17:52:34(ost. akt: 2022-02-13 20:38:43)
Migawka z wręczania pucharów w MCK

Migawka z wręczania pucharów w MCK

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nie do wiary, ale Automobilklub Nowomiejski ma tradycje sięgające ponad 50 lat. AN nadal działa, ku zadowoleniu uczestników zawodów i wiernych kibiców. Teraz podczas gali podsumowano lata 2020/2021i wręczono puchary najlepszym.
— Ze względu na pandemię spotkaliśmy się po dwóch latach przerwy. Mam nadzieję, że ten rok zakończy i wygasi ten dziwny okres w naszym życiu — powiedział na początku spotkania Daniel Wyrzykowski, który już ósmy rok wraz z zarządem prowadzi Automobilklub Nowomiejski.
Oprócz znanych i widowiskowych super sprintów na autodromie, na przestrzeni ostatnich dwóch lat, udało się zorganizować dwukrotnie Rajd Nowomiejski – Nowomiejskie Szutry oraz dwa razy Super Sprinty, czyli tzw. „górkę” pod Nawrą.
Na rok 2022 zarząd klubu przygotował ambitny kalendarz imprez, który został przekazany do zatwierdzenia w PZM w Olsztynie. Niektóre z zawodów zostaną włączone do większych cykli z Automobilklubami Warmińskim i Toruńskim i wejdą jako rundy tych imprez.
Swoim udziałem spotkanie automobilklubu zaszczycili oficjalni goście. Byli to Józef Blank, burmistrz miasta, Jerzy Czapliński, wicestarosta powiatu oraz Jan Balcerak, prezes Automobilklubu Toruńskiego. Był także Roman Lewicki, dyrektor CUS w Kurzętniku.
Jednak z niecierpliwością wszyscy oczekiwali na wręczenie pucharów w klasyfikacji klubowej.
Klasyfikacje generalną wygrał Marek Kwiatkowski, przed Mariuszem Ząbkiewiczem i Tomaszem Laskowskim. W klasie „gość” najlepszym okazał się Eugeniusz Kurlikowski. Za nim znaleźli się Wiesław Zagon i Patryk Dudziński. W najmłodszej klasie „junior” triumfowała Eliza Kozłowska, przed Filipem Dreszlerem i Kacprem Staszyńskim. Klasę pierwszą zdecydowanie wygrał Dawid Lontkowski. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Graszek, a trzecie Grzegorzowi Kasprowicz. W klasie drugiej najlepiej wypadł Krzysztof Kirzeniewski, który wyprzedził Rafała Topolewskiego i Radosława Oryszczaka. Mariusz Ząbkiewicz najlepiej spisał się w klasie trzeciej. Za nim sklasyfikowani zostali Grzegorz Dreszler i Wojciech Jankowski, natomiast w klasie czwartej najlepiej jeździł Tomasz Laskowski. Drugi był Kamil Dybich i trzeci Radosław Kozłowski. Triumfatorem klasy piątej był Marek Kwiatkowski, przed Radosławem Kozłowskim i Michałem Kozłowskim.
Najlepszym w poszczególnych klasach puchary wręczył Józef Blank, burmistrz miasta.
Specjalny puchar - wyróżnienie przygotowano dla zawodnika AN — Michała Peterlejtnera, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski 2021 w Rallycrossie Super Cars. Niestety nie mógł on uczestniczyć w spotkaniu. Tu warto zaznaczyć, że tytuł Mistrza Polski w Rallycrossie 2021 zdobył nowomieszczanin Bartosz Idźkowski, który startuje w barwach Automobilklubu Wielkopolskiego.

Podczas spotkania była niespodzianka dla wszystkich uczestników uroczystości. Radosław Kozłowski z zarządu klubu przygotował prezentację, obrazującą historie sportów motorowych z częścią pokazującą historię Nowomiejskiego Klubu samochodowo – Motocyklowego, który potem przekształcono w Automobilklub Nowomiejski.
Po części oficjalnej, chętni uczestniczyli w balu mistrzów sportu motorowego.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5