Wypadkowo na drogach powiatu nowomiejskiego

2022-02-11 00:04:28(ost. akt: 2022-02-11 00:11:27)
Wypadek w Mroczenku

Wypadek w Mroczenku

Autor zdjęcia: Policja

Cztery wypadki odnotowały kroniki policyjne komendy powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim.
W Nowym Dworze Bratiańskim kierujący fiatem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, w wyniku czego doprowadził do wywrócenia się pojazdu.
Tego samego dnia, wczesnym rankiem, w Mroczenku 19-letni kierujący audi A4 nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi i uderzył w drzewo. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
W godzinach porannych, w Pacółtowie, kierujący audi A 3 także nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, tracąc panowanie nad autem na łuku drogi, doprowadził do zderzenia z peugeotem. Dosłownie chwilę później ten sam kierujący w trakcie zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi marki ford i doprowadził do zderzenia. Na szczęście w tym przypadku żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń. Sprawca został ukarany dwoma mandatami karnymi — każdy w kwocie 1200 złotych.
W Kurzętniku kierujący renault master podczas wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z fordem transit. W przypadku tej kolizji sprawca także został ukarany mandatem w wysokości 1200 złotych. red

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5