To będzie inwazja dobra, przyjaźni i otwartych serc

2022-01-24 14:22:27(ost. akt: 2022-01-29 10:40:10)
Podczas Finału WOŚP w styczniu 2021 roku w Nowym Mieście Lubawskim

Podczas Finału WOŚP w styczniu 2021 roku w Nowym Mieście Lubawskim

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra zagra dla okulistyki dziecięcej. Zapowiada się niedziela pełna atrakcji.
NOWE MIASTO: 30.Finał WOŚP odbędzie się w Kinoteatrze Harmonia. Od samego rana na ulicach miasta bedą kwestować wolontariusze z puszkami. Przy wszystkich marketach Biedronka oraz naprzeciw NETTO będą funkcjonowały WOŚP-owe namioty z ciepłą kawą, herbatą, czekoladą oraz słodkościami. Na plaży wiejskiej w Wawrowicach odbędzie się morsowanie z Nowomiejską Akademią Kobiet. O godzinie 11:45 odbędzie się rozgrzewka w rytm muzyki, a punktualnie o 12:00 wejście do wody. Nie zabraknie gorących napojów, pysznej zupy oraz kiełbaski z ogniska, przy którym będzie można się ogrzać. Wejście do wody — 10 złotych dla WOŚP.
O godzinie 15 meldujemy się w Kinoteatrze Harmonia, gdzie będzie czekać mnóstwo atrakcji: koncert zespołu Bastard Brothers, możliwość zrobienia sobie zdjęcia na WOŚP-owym tle, będzie stoisko do robienia tatuaży. Nie zabraknie prezentacji artystycznych i okazji do wypicia kawy przy słodkościach w kawiarence. Przy MCK na chętnych będzie stoisko z rozgrzewającą zupą. Przez cały czas będą trwały licytacje gadżetów Orkiestry i przedmiotów ufundowanych przez sponsorów. O godzinie 20 odbędzie się finałowe odpalenie zimnych ogni i wypuszczenie w niebo balonowej trzydziestki.

RADOMNO: O godzinie 11:20 przy Szkole Podstawowej w Radomnie rozpoczną się zapisy na bieg z grupą Radomno Biega, start biegu na placu przy kościele o godzinie 12:30. O godzinie 12 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy. O 14:30 rozpoczną się licytacje, a o 16:00 koncert zespołu Blues Station. Przez cały czas będzie funkcjonować kawiarenka, loteria fantowa, będzie można pojeździć na kucyku. Zaplanowano także światełko do nieba. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Szkoły Podstawowej w Radomnie. Nie zabraknie wolontariuszy z puszkami.

GRODZICZNO: W finałową niedzielę, w Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie będzie funkcjonowała kawiarenka na wynos. W samo południe rozpocznie się oficjalny Finał w budynku szkoły. Zaplanowano występy uczniów i absolwentów, wspólne kolędowanie, pokaz samochodów rajdowych, warsztaty rękodzielnicze, pokazy pierwszej pomocy. Podczas całego Finału będzie funkcjonować kawiarenka, strefa malucha, punkt medyczny. Oczywiście nie może zabraknąć licytacji gadżetów WOŚP i fantów od sponsorów. Tego dnia na terenie gminy będą kwestować wolontariusze z puszkami.

MSZANOWO: Sztab działający przy Gminnym Centrum Kultury zaprasza do licytacji internetowych. Link można znaleźć w mediach społecznościowych GCK. Znajdziecie tam fantastyczne prace plastyczne, przedmioty codziennego użytku, kulinaria, usługi, vouchery oraz gadżety WOŚP. Wolontariusze z puszkami pojawią się w Bratianie, Skarlinie, Gwiździnach i Tylicach.

BISKUPIEC: Przez całą niedzielę, 30 stycznia, w Biskupcu atrakcji nie będzie brakowało. Na ternie gminy pojawi się 25 wolontariuszy z puszkami. W Gminnym Ośrodku Kultury będzie funkcjonować wirtualne studio, z którego w mediach społecznościowych WOŚP w gminie Biskupiec, transmitowane będą licytacje i koncerty na żywo. Przed budynkiem GOK będzie mobilna kawiarenka tj. foodtruck. Będzie można coś zjeść, ogrzać się przy koksowniku, oglądać finał na ekranie. Będzie można także zagrać w szachy.

KURZĘTNIK: Finał WOŚP w Kurzętniku rozpocznie się od treningu biegowego i marszu nordic walking. Start spod bydynku CUS przy ul. Kopernika 17 o godzinie 10. O godzinie 13 zaplanowano morsowanie na plaży wiejskiej w Wawrowicach. Od godz 11 do 17 będzie funkcjonować finałowe stoisko WOŚP w Centrum Usług Społecznych. Zapraszamy do CUS na kawę, ciasto, będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przygotowali sklepik z gadżetami Orkiestry. Od godziny 14 do 17 na Rynku w Kurzętniku będzie stała ścianka fotograficzna, serwowana będzie grochówka. Tam także będzie można kupić gadżety WOŚP. Na godzinę 17 zaplanowano pokaz tańca z ogniem. Wolontariusze będą kwestować z puszkami od godziny 7:30.

JAMIELNIK: W budynku jamielnickiej szkoły atrakcji nie zabraknie. Od 14:10 do 14:40 odbędzie się koncert skrzypcowy Magdaleny Wojenkowskiej, uczennicy klasy 2. 14:40 - 15:00 licytacja gadżetów, Od 15:00 do 15:30 odbędzie się pierwsza część kolędowania z gitarą, kolejna część od godz. 16:00. W międzyczasie kolejne licytacje. O 17:00 na scenie zaprezentuje się zespół CI-HO, o 18:00 druhowie z OSP zaprezentują pokaz pierwszej pomocy. O 19:00 światełko do nieba. Przez cały dzień będzie funkcjonować kawiarenka, stosika, kiermasze. Warto zajrzeć do Jamielnika.


Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5