Szukany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim akurat był w domu

2022-01-27 09:34:45(ost. akt: 2022-01-27 09:35:38)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie i jednostek podległych zatrzymują osoby ukrywające się przed organami ścigania. Niektórzy odnajdywani są w przypadkowych okolicznościach, jednak w większości przypadków, takie odnalezienia są wynikiem intensywnej i pełnej zaangażowania pracy.
Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do zatrzymania obu poszukiwanych doszło w gminie Iława. Pierwszego z mężczyzn policjanci zatrzymali podczas kontroli jego miejsca zamieszkania. Okazało się, że szukany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim akurat był w domu. Policjanci przetransportowali mężczyznę do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy ponieważ nie płacił alimentów.

Po kolejnego poszukiwanego mężczyznę mundurowi pojechali również do jego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna zorientował się po co przyjechali funkcjonariusze i schował się w krzakach po za domem. Jednak czujni policjanci zauważyli szukanego 41 – latka. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i odwieźli do zakładu karnym gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy również za uchylanie się od płacenia alimentów.

Przypominamy !

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Iława
red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5