21-latka z gm.Grodziczno zjechała z drogi i uderzyła autem w drzewo

2022-01-14 11:48:22 (ost. akt: 2022-01-14 11:50:19)

Autor zdjęcia: OSP Lidzbark

Opady marznącego deszczu i śliska nawierzchnia drogi okazały się zbyt trudne dla kierującej Seatem. Prowadząca pojazd 21-latka zjechała z drogi i uderzyła autem w drzewo. Z ogólnymi obrażeniami została zabrana do szpitala w Działdowie.
Poranek 13.01.2022r. mimo, że to czwartek, a nie „piątek trzynastego” nie najlepiej zaczął się dla mieszkanki powiatu nowomiejskiego.

Młoda kierująca pojazdem marki Seat Toledo jadąc trasą Nowe Miasto Lubawskie – Lidzbark, na drodze powiatowej nr 1335N w miejscowości Słup, w gminie Lidzbark na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w drzewo.

Obecny na miejscu zdarzenia patrol prewencji z Lidzbarka ustalił, że kierująca pojazdem 21-latka była trzeźwa. Mieszkanka gminy Grodziczno z ogólnymi obrażeniami została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przez uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza kierujących pojazdami. Warunki drogowe z uwagi na marznące opady deszczu i temperaturę oscylującą w granicach zera nie sprzyjają szybkiej jeździe. Pamiętajmy, to od nas samych, w głównej mierze, zależy nasze bezpieczeństwo.

źródło: KPP Działdowo
red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5