Postępowanie przetargowe na rewitalizację Ogrodu Róż będzie w pierwszym kwartale

2022-01-13 14:23:00 (ost. akt: 2022-01-13 14:38:29)
Letnie koncerty w Ogrodzie Róż cieszyły się sporym zainteresowaniem

Letnie koncerty w Ogrodzie Róż cieszyły się sporym zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wśród mieszkańców często słychać pytania — co z Ogrodem Róż? Dowiedzieliśmy się, że pierwsze procedury związane ze zmianą wizerunku tego miejsca, rozpoczną się niebawem.
Miejsce w Nowym Mieście Lubawskim, zwane Ogrodem Róż, jest zieloną enklawą w centrum miasta, znaną nie od dzisiaj. Już w latach międzywojennych „rosengart”, w miejscu średniowiecznej fosy, był zakątkiem służącym wypoczynkowi dorosłych dzieci. Ogród Róż wówczas był skwerem zadbanym, o czym świadczą wiekowe zdjęcia.
Potem Ogród Róż przechodził różne koleje losu i w końcu przestał pełnić funkcję miejsca rekreacji. Jedyną imprezą, która gościła w obrębie skweru, były letnie spotkania muzyczne
Teraz za sprawą Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow Ogród róż ma zmienić diametralnie swój wizerunek.

W pierwszym kwartale 2022 roku przeprowadzone będą postępowania przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawców prac budowlanych przy rewitalizacji Parku Miejskiego i Ogrodu Róż.
— Spodziewany termin zawarcia umów z wykonawcami, to wczesna wiosna przyszłego roku, a termin realizacji planujemy do końca czerwca 2023 roku. Opracowane koncepcje rewitalizacji tych miejsc skupiają się przede wszystkim na funkcjonalności, estetyce oraz bezpieczeństwie osób z nich korzystających — wyjaśnia burmistrz miasta — Józef Blank.
Warto wspomnieć, że wszystkie projekty rewitalizacji naszego miasta dofinansowane zostały ze środków Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego. ul

Nowomiejski Ogród Róż na początku lat 70-tych minionego stulecia

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5