Czy w Nowym Mieście będzie jednoimienny szpital covidowy? Tego chce NFZ i Wojewoda

2022-01-13 09:03:44 (ost. akt: 2022-01-13 09:27:02)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W nowomiejskim szpitalu funkcjonuje 30 łóżkowy oddział covid. Zajmuje on cały oddział chirurgiczny. Kilka chirurgicznych łóżek funkcjonuje na oddziale położniczym. Zamieszania jednak nie koniec.
Może się okazać, że już niedługo Szpital Powiatowy w Nowym Mieście będzie jednoimiennym szpitalem covidowym. Takie plany względem szpitala ma Narodowy Fundusz Zdrowia i WM Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Jak informuje dyrektor szpitala, Bogumił Kurowski, w nowomiejskim szpitalu ma być 60 łóżek covid.

— Jest to wysoce prawdopobne ze względu na zbliżającą się falę omikronu, do tego mamy się przygotować. Nasz szpital ma docelowo zapewnić 60 łóżek covid. Brak kadry, mizerne finansowanie działalności to nasze codzienne problemy. Teraz czeka nas kolejne wyzwanie — mówi Bogumił Kurowski.

W przypadku decyzji o przekształceniu Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście sp. z o. o. na jednoimienny covidowy, najbliższy oddział chorób wewnętrznych to Działdowo, Morąg, Pasłęk, Olsztyn. Najbliższa chirurgia, pediatria i oddział ginekologiczno - położniczy oraz izba przyjęć będą w Iławie i w Brodnicy.

— U nas pacjenci niecovidowi będą mieli zapewnioną opiekę poradni specjalistycznych, NŚOZ i w zakresie testowania na COVID-19 i szczepień — wyjaśnia dyrektor Kurowski — Wszyscy, oczywiście w zakresie Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Ostateczna decyzja może zostać podjęta w ciągu najbliższych 1-2 tygodni.

red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5