Strażacy z Bratiana i Mroczna wzbogacili się o potrzebny sprzęt

2022-01-10 17:10:39(ost. akt: 2022-01-10 17:24:26)
Uroczystość w OSP Bratian

Uroczystość w OSP Bratian

Autor zdjęcia: Urząd Gminy w Mszanowie

Ochotnicza Straż Pożarna z Bratiana otrzymała lekki samochód rozpoznawczo - ratowniczy Nissan. Nowy sprzęt pożarniczy trafił też do OSP w Mrocznie
Uroczystego przekazania samochodu strażakom z OSP w Bratianie dokonała Bogusława Orzechowska, senator RP, w towarzystwie Roberta Gontarza, posła na Sejm RP i st. bryg. Adama Jastrzębskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP. Obecny był Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto.
Od 2005 roku samochód rozpoznawczo - ratowniczy Nissan służył zawodowym strażakom z Nowego Miasta do działań związanych z ratownictwem wodnym. W wyniku przesunięcia zastąpi on w OSP Bratian wysłużonego KIA, który był wykorzystywany do ciągnięcia przyczepki z łodzią.
Przekazanie pojazdu było możliwe dzięki rządowemu wsparciu finansowemu w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid -19 oraz funduszu wsparcia PSP, z których Komenda Powiatowa PSP z Nowego Miasta zakupiła fabrycznie nowego pojazdu Mitsubishi wraz z wyposażeniem. Właśnie ten zakup umożliwił przekazanie Nissana druhom z Bratiana.
Tego samego dnia ochotnicy z Mroczna wzbogacili się o potrzebny sprzęt.
Jest to sprężarka elektryczna z nowomiejskiej PSP, która służy do napełniania powietrzem aparatów dróg oddechowych wykorzystywanych przez strażaków. Ponadto jednostka z Mroczna powiększyła swoje wyposażenie o 6 hełmów strażackich, 2 prądownice i motopompę pływającą — informuje st. bryg Józef Dobies z KP PSP w Nowym Mieście.
Te ostatnie sprzęty jednostka zakupiła za kwotę ponad 11 tysięcy złotych ze środków rządowych pozyskanych za udział w programie wspierania szczepień. W przekazania sprzętu pożarniczego uczestniczyli poseł Robert Gontarz, zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Adam Jastrzębski oraz wójt gminy Grodziczno — Tomasz Szczepański. ul

Nissan przekazany OSP z Bratiana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5