Każdy zarządca domu posiadającego źródło ciepła lub spalania musi złożyć deklarację...

2022-01-04 10:10:11(ost. akt: 2022-01-04 10:25:13)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przypominamy, że do końca czerwca tego roku trzeba obowiązkowo złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Można to zrobić nawet nie wychodząc z domu.
Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego informuje mieszkańców, że do 30 czerwca 2022 roku istnieje obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW (np. piec, miejska sieć ciepłownicza, pompa ciepła etc) należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić trzeba posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.
Deklarację składa właściciel/zarządca budynku. Co trzeba zrobić? Wystarczy:
*wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl,
*naciśnąć “złóż deklarację”
*wypełnić ją i wysłać.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe:
*jeżeli dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 roku na złożenie deklaracji mamy 12 miesięcy
*jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca 2021 roku deklarację musimy złożyć w terminie 14 dniowym.

Jeżeli nie dysponujemy dostępem do internetu albo możliwością podpisu elektronicznego? Deklarację można złożyć Urzędzie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim osobiście lub listownie.
Obowiązek złożenia wymienionej deklaracji dotyczy również mieszkańców pozostałych gmin powiatu nowomiejskiego.
Opr ul

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teresa Mordik #3086826 4 sty 2022 10:41

    My mieliśmy kopciucha w naszym budynku w kotłowni, ale jak zmienił się zarządca (Firma Fadrowski teraz zarządza), to wymieniliśmy i nawet dostaliśmy na to odpowiednią dotację. Można to zrobić od ręki, a my mieliśmy z tym problem nie z tej ziemi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5