Przygotowania do WOŚP w powiecie nowomiejskim

2021-12-29 11:21:07(ost. akt: 2022-01-03 14:38:04)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W ostatnią niedzielę stycznia, po raz 30 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, także w powiecie nowomiejskim.
Podczas 30 Finału WOŚP, będą zbierane pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Z naszego powiatu w bazie WOŚP zarejestrowano siedem sztabów. Każdy zaprasza wolontariuszy, przygotowuje szereg atrakcji na finałową niedzielę.

Ewa Adamczak stoi na czele sztabu w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu. Zachęca osoby mające sklep na terenie gminy do postawienia w nim skarbonki WOŚP.
— Wystarczy zarejestrować Skarbonę Stacjonarną. Nasz sztab pomoże w ogarnięciu formalności. Firmy i instytucje mogą dołożyć cegiełkę do wyniku naszego sztabu i gminy Biskupiec — mówi Ewa Adamczak.
Potrzebne są osoby, które pomogą w organizacji finału 30 stycznia na sali GOK. Chętni mogą zgłaszać się poprzez profil na Facebooku @WOŚP w Gminie Biskupiec.

Gmina Grodziczno ma sztab w Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie. Już można wpłacać do e-skarbonki oraz zapełniać skarbonki stacjonarne w szkołach w Nowym Grodzicznie i Zwiniarzu. W finałową niedzielę będą licytacje, sztab zachęca mieszkańców i przedsiębiorców do przekazywania rzeczy na ten cel. Szefową sztabu jest Marta Lewalska.

Sztab ma także Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku, przygotowania do finału trwają. Nie zabraknie wolontariuszy z puszkami, którzy 30 stycznia będą kwestować na rzecz WOŚP. Szefową sztabu jest Katarzyna Przeradzka.

Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku przygotowuje finał w wielką pompą. Zaplanowano mnóstwo atrakcji. Będzie bieg dla orkiestry, licytacje, loteria fantowa, koncerty i inne atrakcje podczas finału 30 stycznia. Można zapełniać skarbonki sztabu CUS w sklepie Enigma opakowania w Kurzętniku, w sklepie Roma w Nowym Mieście, w restauracji na stacji BP w Kurzętniku, w sklepie Garage Tools obok stacji BP w Kurzętniku oraz w Salonie fryzjerskim Emilii Radzimińskiej w Kurzętniku. Szefem sztabu jest Roman Lewicki.

W Nowym Mieście sztab WOŚP działa przy Miejskim Centrum Kultury. Wolontariusze będą kwestować na ulicach miasta od godzin porannych. Puszki Stacjonarne można znaleźć i napełniać w sklepie Enigma w Nowym Mieście, w Fight Club & GYM Nowomieszczanie, w New Optics Salon Optyczny Nowe Miasto i w MCK.
— Jak co roku będą licytacje. Jeśli ktoś chce dołączyć do grona sponsorów, prosimy by zadzwonił lub napisał do MCK. Licytacje w dzień finału odbędą się w Kinoteatrze Harmonia. Gorąco zapraszamy — mówi Ilona Czarnecka, szefowa nowomiejskiego sztabu WOŚP.

Szkoła Podstawowa w Radomnie i 44 DH im. Mikołaja Kopernika w Radomnie też zagrają dla WOŚP. Trwają przygotowania do spotkania w szkole, gdzie odbędą się licytacje, koncerty i inne atrakcje podczas finału. Będzie trening biegowy z grupą "Radomno Biega" i pyszna zupa z kuchni polowej. Sztab z Radomna zwraca się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o dostarczanie fantów na licytację. Nie zabraknie wolontariuszy z puszkami. Na czele sztabu stoją Urszula Wachowiacz i Barbara Marciniak.

Kolejny zarejestrowany sztab znajduje się w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie, a na jego czele stoi Michał Wróblewski. W orkiestrowe granie zaangażowane są szkoły. Przed feriami będą kiermasze ciast i inne działania na rzecz WOŚP. W finałową niedzielę nie zabraknie wolontariuszy z puszkami. Stacjonarna skarbonka będzie stała w GCK. Wielki finał zaplanowano w świetlicy wiejskiej w Mszanowie, jednak wszystko będzie zależne od sytuacji związanej z pandemicznymi obostrzeniami.

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5