Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”

2021-12-27 13:32:23(ost. akt: 2021-12-27 13:36:27)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Nowomiejscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” prowadzone od piątku do niedzieli. W okresie świątecznym na drogach powiatu nowomiejskiego był nasilony ruch pojazdów, ale weekend minął bardzo spokojnie. Nie odnotowano żadnego wypadku, tylko trzy niegroźne kolizje. Nie zatrzymano także żadnego nietrzeźwego kierującego.
Okres świąteczny to zawsze czas wzmożonych działań prewencyjno - kontrolnych policjantów ruchu drogowego.

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci ruchu drogowego skontrolowali w sumie 47 kierujących. Funkcjonariusze nałożyli 29 mandatów karnych, najwięcej bo w 21 przypadkach za przekroczenie prędkości. Mundurowi nie zatrzymali także żadnego dowodu rejestracyjnego czy prawa jazdy. Na drogach naszego powiatu nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego.

W okresie świąt na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 3 niegroźnych kolizji.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia zapisały się więc w policyjnych statystykach drogowych jako bezpieczne.
Widać, że kierujący zastosowali się do wcześniejszych apeli o bezpieczną jazdę i wzięli sobie do serca nasze rady. Policjanci dziękują kierującym za rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych - pieszych i rowerzystów.
KPP Nowe Miasto

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5