Udany Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Mieście

2021-12-19 13:35:43(ost. akt: 2021-12-19 14:25:45)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na targowisku miejskim w Nowym Mieście, w niedzielę, odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. z zaproszenia organizatorów skorzystało około 70 wystawców.
Była to już jedenasta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście. Na imprezie pojawiło się wielu mieszkańców całego powiatu nowomiejskiego i liczni goście, spoza naszego terenu. Wystawcy w tym roku przygotowali bardzo ciekawą i różnorodną ofertę dla klientów. Było sporo stanowisk z choinkami, kramy z rękodziełem artystycznym, wyrobami wędliniarskimi, miodami i serem. Kilka stoisk kusiło gości degustacjami lokalnych smakołyków. Obecne były także aromatyczne ciasta.
Na zaimprowizowanej scenie występowali młodzi wokaliści, a przy symbolicznym ognisku koncertowali harcerze z nowomiejskiego hufca ZHP. Właśnie na harcerskim stoisku można było odebrać Betlejemskie Światło Pokoju.
Podobnie jak w latach minionych, wybrano najciekawsze stoisko Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten tytuł otrzymała Małgorzata Piątkowska z Nowego Miasta. Natomiast najładniejsze ozdoby, zdaniem jury, wykonali Grażyna Gawińska z Nowego Miasta (domek z piernika) i Agnieszka Śmiechowska z Byszwałdu (stroik świąteczny). ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5