Wyjątkowe święto 102 – letniej solenizantki

2021-12-07 23:21:51(ost. akt: 2021-12-07 23:40:43)
Pani Halina świętowała swoje 102 urodziny

Pani Halina świętowała swoje 102 urodziny

Autor zdjęcia: Jerzy Grządzielewski

Pani Halina Malinowska, seniorka z Nowego Miasta obchodziła 102 urodziny. Wcześniej urodzeni mieszkańcy miasta i okolic, dobrze ją pamiętają, kiedy przez długie dziesiątki lat pracowała w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wtedy setkom par udzieliła ślubów.
Pani Halina 102 urodziny obchodziła w minioną niedzielę 5 grudnia. Prawie całe życie zawodowe poświęciła kierowniczej pracy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Setkom par udzieliła ślubów, wydała tysiące dokumentów — metryk i innych zaświadczeń. Była zawsze miła, uśmiechnięta i otwarta. Takie postacie, jak pani Halina, długo tkwią w pamięci osób, które miały okazję ją spotkać.
Ta wyjątkowa rocznica była okazją do odwiedzin emerytowanej pracownicy Urzędu Miejskiego przez Józefa Blanka, burmistrza miasta, któremu towarzyszyła Ewa Machujska, szefowa nowomiejskiego USC.

Gospodarz miasta pogratulował dostojnej jubilatce pięknego wieku oraz złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata życia.
W treści listu gratulacyjnego burmistrza czytamy m.in.: „Należy pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało często przed różnymi wyzwaniami. Była pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń w dziejach Ojczyzny i Nowego Miasta Lubawskiego. Wierzę, że to dla Pani naprawdę piękny czas, ale również niesamowita ilość przeżytych dobrych i miłych chwil. Pani Halino, jest pani jedną z nielicznych osób, które przeżyły ponad wiek historii naszego miasta i Polski, dlatego głęboko wierzę, że młode pokolenia i wielu ludzi czerpie swoją wiedzę z pani doświadczeń życiowych, które są naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. Pani wkład w budowanie nowomiejskiej wspólnoty jest nie do przecenienia”.
Do wszystkich serdeczności dla solenizantki dołącza się również zespół redakcyjny „Gazety Nowomiejskiej”.

Stanisław R. Ulatowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5