Spotkanie z operą w Kinoteatrze Harmonia [ZDJĘCIA]

2021-11-29 11:09:56 (ost. akt: 2021-11-29 12:04:26)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Nie jest to muzyka popularna, niezbyt rozrywkowa, ale bez wątpienia wyjątkowa. We wnętrzu pięknego Kinoteatru Harmonia, z inicjatywy Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko — mazurskiego i Józefa Blanka burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego odbył się koncert pamięci Kazimierza Kowalskiego.
W minioną sobotę, mieliśmy w Nowym Mieście niebywałą okazję, na żywo posłuchać przebojów z oper, operetek i musicali. Spotkanie z operą tak blisko, pozwala ją docenić. Operowe głosy są unikalne, to niezwykły dar, który robi ogromne wrażenie. Szczególnie na scenie kinoteatru, który daje duże możliwości, oferta proponowana mieszkańcom i gościom jet bardzo ciekawa i różnorodna.

Nawet jeśli opera wydawała się czymś niezbyt atrakcyjnym, zobaczenie i posłuchanie tego gatunku muzyki na żywo, jest doświadczeniem niezwykłym. Okazją do spotkania w nowomiejskim kinoteatrze był koncert pamięci Kazimierza Kowalskiego, polskiego śpiewaka operowego, związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Kazimierz Kowalski był popularyzatorem muzyki poważnej, opery i operetki, prezenterem radiowym i telewizyjnym.

Na scenie, słowem i śpiewem, zmarłego latem tego roku, Kazimierza Kowalskiego, wspominali jego współpracownicy i przyjaciele: Małgorzata Kuklińska, Magdalena Tokajuk, Arkadiusz Anyszka, Andrzej Niemierowicz i Bogusław Pikała. Podczas koncertu pn. "W krainie uśmiechu", zaprezentowane zostały przeboje znane z oper, operetek i musicali takich jak: "Straszny dwór", "Carmen", "Skrzypek na dachu" czy "Zemsta nietoperza".


a.laskowska@gazetaolsztynska.pl
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5