"STOP PRZEMOCY" tematem konkursu plastycznego [WYNIKI]

2021-11-26 09:33:14 (ost. akt: 2021-11-26 09:37:07)

Autor zdjęcia: OSP Mszanowo

W ramach kampanii „Biała Wstążka” odbył się II Gminny Konkurs Plastyczny pn.: „PRZEMOCY - STOP ”, do którego włączyły się szkoły z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Pomysłodawcą Konkursu był Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Mszanowie, zaś organizatorem Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Konkurs miał charakter zespołowy – uczniowie z danej klasy mieli za zadanie przygotowanie jednego wspólnego plakatu. Celem Konkursu była plasyczna interpretacja hasła: „PRZEMOCY - STOP”. Miała ona zainicjować artystyczną refleksję na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas, kształtować wyobraźnię uczniów poprzez prace plastyczne, rozwijać wrażliwość estetyczną, a także propagować zachowania pozytywne.

Dyrektorzy Szkół wybrali 14 plakatów, które przekazali do Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Mszanowie. Na spotkaniu w dniu 23 listopada 2021 r. powołano czteroosobowe jury, złożone z członków Zespołu. Warto dodać, że ocena prac nie była łatwym zadaniem ponieważ zaskakiwały one ciekawym podejściem do tematu oraz różnorodną techniką wykonania. Jury po obradach postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Skarlinie - klasa IV,
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach – klasa VIII,
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach – klasa VII,
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Skarlinie - klasa VI.

— Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie w wykonanie prac plastycznych. Dla wygranych przewidziano po jednej nagrodzie rzeczowej na klasę oraz pamiątkowe dyplomy. Laureatom serdecznie gratulujemy świetnej zespołowej pracy — mówi Anna Pijaczyńska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanowie.

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane 4 grudnia 2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie podczas Dni Otwartych w ramach kampanii „Biała Wstążka”.

red
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5