Nowomiejski Dzień Seniora świętowano w Kinoteatrze Harmonia

2021-11-25 01:20:41 (ost. akt: 2021-11-25 01:25:30)
Lech Bober z UTW wręcza dyplom dla MCK za zdobycie tytułu Miejsce Przyjazne Seniorom

Lech Bober z UTW wręcza dyplom dla MCK za zdobycie tytułu Miejsce Przyjazne Seniorom

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ciekawą propozycję spędzenia Dnia Seniora zaproponował burmistrz Nowego Miasta wespół z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Miejskim Centrum Kultury. Było to spotkanie z wykładami, które dedykowane były ludziom złotego wieku, a także z występami zespołu muzycznego i panelem kawowym w przerwie imprezy.
Na początek krótki wykład wygłosił Józef Blank, burmistrz miasta, następnie wszyscy wysłuchali referatu „Kampania społeczna – Bezpieczny Senior - Stop Manipulacji, Nie Daj Się Oszukać”. Prelegentem był Łukasz Salwarowski, prezes stowarzyszenia Manko. Następnie na scenie pojawił się Marek Plich, ambasador zdrowego stylu życia, który wygłosił referat „Aktywność po sześdziesiątce”. Spore zaciekawienie wśród zgromadzonych wywołało wystąpienie Moniki Jabłońskiej, lekarza geriatry, która mówiła o wielu sprawach związanych ze zdrowiem i aktywnością seniorów.
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na „Miejsce przyjazne seniorom”. Zwycięzcą konkursu zostało Miejskie Centrum Kultury, które zyskało najwięcej głosów biorących udział z zabawie.
Pamiątkowy dyplom pod nieobecność dyrektorki centrum kultury — Katarzyny Olęckiej, odebrała Ilona Czarnecka z MCK. Po przerwie kawowej uczestnicy Nowomiejskiego Dnia Seniora mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu Grasz Band z podiławskiego Laseczna. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5