Starosta nowomiejski, Andrzej Ochlak, na podium plebiscytu

2021-11-19 12:46:59 (ost. akt: 2021-11-19 12:55:41)
Po wręczeniu wyróżnienia na Kongresie Przyszłości (Andrzej Ochlak po prawej)

Po wręczeniu wyróżnienia na Kongresie Przyszłości (Andrzej Ochlak po prawej)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Andrzej Ochlak, starosta Powiatu Nowomiejskiego, w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej', głosami Czytelników, zdobył wysokie drugie miejsce. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas inauguracji V Kongresu Przyszłości w Olsztynie.
Starosta Andrzej Ochlak, jak zapewne wie większość mieszkańców powiatu, wywodzi się Gwiździn koło Nowego Miasta Lubawskiego. Urząd starosty pełni drugą kadencję.
Dlaczego mieszkańcy powiatu w plebiscycie oddali swoje głosy właśnie na niego? Odpowiedź jest dość łatwa. Gospodarz powiatu był i jest zawsze blisko swoich mieszkańców, dla każdego znajdzie chwilę swojego czasu na rozmowę – nawet na ulicy. Pilnie wsłuchuje się w głosy ludzi, którzy przedstawiają mu swoje obserwacje, sugestie i nawet osobiste żale. Sam mówi, że w powiecie nowomiejskim mieszkają sami wspaniali ludzie.
W powiecie zarządzanym przez starostę Andrzeja Ochlaka realizuje się szereg ważnych prospołecznych inwestycji, by tylko wymienić trwającą rozbudowę Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, czy modernizację sieci dróg powiatowych. Starosta wraz z zarządem z determinacją wspiera działalność Szpitala Powiatowego, który ma ponad stuletnie tradycje. Ziemia nowomiejska jest znana także turystom spoza powiatu, bowiem oprócz wyjątkowych walorów przyrodniczych i cennych zabytków, powstaje tu infrastruktura przyjazna turystom, chociażby znany niemal w całym kraju Ośrodek Narciarski Kurza Góra w Kurzętniku.

Nagrodę podczas kongresu wręczyli Jarosław Tokarczyk, pełnomocnik Zarządu Grupy WM i jednocześnie organizator kongresu w towarzystwie Igora Hrywny, redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej”. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5