Dom Pogrzebowy Wojnowscy na najtrudniejsze chwile...

2021-11-18 23:25:21 (ost. akt: 2021-11-19 14:32:02)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Nigdy nie będziemy gotowi na śmierć. W żałobie, smutku i rozpaczy ciężko jest nam podejmować decyzje związane z pochówkiem, dlatego są firmy, takie jak nowomiejski Zakład Usług Pogrzebowych OREMUS, które zajmują się szeroko rozumianą kwestią pochówku.
Poprosiliśmy przedstawiciela firmy, Grzegorza Wojnowskiego, aby opowiedział nam o swojej firmie.

Obrazek w tresci

– Prowadzenie usług pogrzebowych to trudne i jednocześnie delikatne zajęcie. Pan z powodzeniem jest na rynku już wiele lat i ma pod tym względem duże doświadczenie...

– Firma działa od 1998 roku. Powstała z myślą o mieszkańcach naszego powiatu, którzy w momencie śmierci bliskiej osoby szukają profesjonalnej obsługi. Naszą misją jest zadbanie, aby ostatnia droga była jak najbardziej uroczysta i odbyła się z najwyższym uszanowaniem rodziny pogrążonej w żałobie i pozostałych uczestników pogrzebu.

– Jakie firma oferuje usługi? Jest to standardowa pomoc w pochówku, czy może wachlarz usług obejmuje też dodatkowe świadczenia?

– Każdej uroczystości OREMUS poświęca maksimum uwagi. Przygotowujemy pogrzeby wielu rodzajów wyznań i obrządków. Oferujemy transport zmarłych specjalistycznymi karawanami, a od niedawna do dyspozycji naszych klientów jest nowo powstały Dom Pogrzebowy Wojnowscy oraz kaplica na cmentarzu parafialnym. W ofercie znajduje się duży wybór trumien i urn, pomoc w załatwieniu formalności w ZUS i KRUS oraz transport zwłok w kraju i za granicą. Podczas uroczystości pogrzebowych organizujemy transport dla uczestników pogrzebu, osób starszych, niepełnosprawnych. Współpracujemy z kwiaciarniami i zakładami kamieniarskimi.

Obrazek w tresci

– Jak narodził się pomysł zbudowania nowego domu pogrzebowego? Co było głównym powodem jego powstania?

– Powstanie domu pogrzebowego jest dla mnie naturalnym etapem rozwoju firmy, odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa. Podjęliśmy decyzję, aby nasz dom pogrzebowy zlokalizować w Nowym Mieście Lubawskim, przy ulicy Parkowej, tuż obok cmentarza komunalnego. Szukaliśmy takiej lokalizacji, która byłaby łatwo dostępna, ale i nie przeszkadzała pobliskim mieszkańcom. Jest wiele miejsc parkingowych, okolica jest spokojna, doskonale wpisuje się w stan zadumy i żałoby. Kameralna atmosfera, spokój, piękny stary park, szum liści – to wszystko koi emocje, pozwala się wyciszyć. To ogromnie ważne, aby te najtrudniejsze chwile, od śmierci do pogrzebu bliskiej osoby, móc przeżywać bez zbędnych bodźców.

– Dom pogrzebowy to specyficzne miejsce. Wydaje się, że zaprojektowanie go to nie lada wyzwanie?

– Tworząc projekt Domu Pogrzebowego Wojnowscy, wiedzieliśmy dokładnie, jak to miejsce powinno wyglądać. Mamy ogromne doświadczenie, rozumiemy potrzeby społeczeństwa, znamy oczekiwania, wiemy, jakie są standardy, i nigdy nie zapominamy o zachowaniu należytej powagi tego miejsca. Bardzo ważne dla nas było, aby Dom Pogrzebowy Wojnowscy był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niezbędnym elementem jest oczywiście pełne zaplecze sanitarne. Obiekt jest klimatyzowany i ogrzewany oraz przestronny, a obok znajduje się duży parking.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Zapraszam do biura przy ul. Waryńskiego 15 w Nowym Mieście Lubawskim. Kontakt przez całą dobę pod telefonem 56 474 35 33 lub 605 945 989.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5