Prędkość pod specjalnym nadzorem

2021-10-18 17:24:06 (ost. akt: 2021-10-18 17:34:58)
Policjanci kontrolowali prędkość kierujących

Policjanci kontrolowali prędkość kierujących

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z nadmierną prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Funkcjonariusze kontrole prowadzili na terenie całego powiatu, w miejscach wskazanych przez mieszkańców jako zagrożone przekraczaniem prędkości.

Prędkość, a dokładniej jej niedostosowanie do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Podczas działań przeprowadzonych w minionym tygodniu nowomiejscy policjanci kontrolowali prędkość nie tylko na drogach krajowych i wojewódzkich ale także na powiatowych i gminnych, w miejscach wskazanych przez mieszkańców i naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako tych w których najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących.

Funkcjonariusze skontrolowali 133 kierujących i ujawnili aż 108 wykroczeń. 92 z nich stanowiły przypadki przekroczenia prędkości.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5