Pierwszaki z "Jedynki" już po ślubowaniu

2021-10-17 10:53:36 (ost. akt: 2021-10-17 10:55:24)
Moment ślubowania na szkolny sztandar

Moment ślubowania na szkolny sztandar

Autor zdjęcia: SP 1

13 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.
W uroczystościach wzięli udział dyrektor szkoły Jerzy Resicki, wicedyrektor Marzena Cieplak, przewodniczący Rady Rodziców Piotr Lewandowski, rodzice uczniów oraz główni bohaterowie dnia - uczniowie klasy Ia i Ib.

Pierwszacy ubrani w strój galowy i biret, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, to wszystko wprowadziło zebranych w uroczystą atmosferę spotkania. Nad sprawnym przebiegiem ślubowania czuwała koleżanka Jolanta Jonowska.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze, piosenki oraz taniec. Po prezentacji umiejętności artystycznych pierwszoklasistów, nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Następnie wychowawczynie klas p. Marzenna Rykaczewska i p. Anna Dembowska wręczyły pamiątkowe dyplomy, ołówki i znaczki. Każda klasa otrzymała od Dyrektora szkoły kronikę. Upominki, które otrzymali uczniowie, zostały zasponsorowane przez Szkolną Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy.
SP 1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5