Witajcie w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

2021-10-14 13:48:32 (ost. akt: 2021-10-14 20:35:12)

Autor zdjęcia: SP3

Ten wyjątkowy moment mają już sobą. Dzień ślubowania uczniów klas pierwszych to także początek pięknej, szkolnej przygody.
13 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lub. odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta – pani Agnieszka Muszyńska, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Łukasz Okołowski, dyrektor szkoły – pani Ewelina Niścigorska– Bojarska, rodzice uczniów oraz nauczyciele.
Po powitaniu zebranych gości i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrali zaproszeni goście.

Wszyscy przemawiający życzyli pierwszoklasistom wielu radosnych chwil spędzonych w szkole oraz sukcesów w nauce.


Następnie uczniowie przedstawili występ artystyczny, w trakcie którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Tym samym dali dowód na to, iż zasługują na miano ucznia.

Prowadzącymi byli starsi uczniowie: Anita z kl. IV oraz Wit z kl. VII, zaś piosenkę wprowadzającą w nastrój uroczystości zaśpiewała Julka z kl. IV.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment ślubowania, a po nim pasowania na ucznia.
Pierwszacy przez podniesienie dwóch palców prawej ręki ślubowali na sztandar szkoły być wzorowymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich oraz przykładnymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów, zaś panią Małgorzatę Gołębiewską i panią Renatę Oelberg na nauczycielki klasy I a.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz birety i zostali poczęstowani cukierkami.

Pięknie przystrojeni żółto – chabrowymi biretami stanęli do zdjęcia na tle wspaniałej dekoracji, przygotowanej specjalnie na tę uroczystość przez panie nauczycielki z naszego przedszkola.

Mamy nadzieję, że nasi „świeżo upieczeni” pierwszacy, patrząc na to zdjęcie za kilkanaście lat, będą wspominać same przyjemne chwile spędzone w naszej szkole.


Źródło: SP3
red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5