Działały kluby dla seniorów i rodzin...

2021-10-13 23:49:38 (ost. akt: 2021-10-14 00:03:19)
Rodziny biorące udział a w projekcie podziękowały burmistrzowi miasta

Rodziny biorące udział a w projekcie podziękowały burmistrzowi miasta

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W nowomiejskim Kinoteatrze „Harmonia” uroczyście podsumowano projekt skierowany do seniorów oraz rodzin. Na terenie Nowego Miasta działały kluby, które organizowały zajęcia, spotkania i atrakcyjne wyjazdy.
Z zaproszenia do wzięcia udziału w inicjatywie skorzystało 160 seniorów. Dla nich na terenie miasta utworzono dwa Kluby Seniora. Projekt objął również Klub Rodziny, który funkcjonował przy nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3.
Jaki był cel projektu, pytamy Marzenę Klimek z Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście.
— Chodziło o zwiększenie dostępności usług społecznych dla osób powyżej 60 roku życia, poprzez zapewnienie im opieki, organizacji wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań, aktywizacji. Chodziło też o wsparcie w formie zdobywania nowych umiejętności i kompetencji, w celu radzenia sobie w życiu codziennym z różnymi trudnościami — wyjaśnia Marzena Klimek. — Uczestnicy klubów seniora mieli możliwość uczestnictwa w zabawach tanecznych, spotkaniach i wyjazdach integracyjnych połączonych z warsztatami tematycznymi — dodaje pani Marzena.
Klub Rodziny miał natomiast za zadanie wsparcie rodzin nowomiejskich w zakresie ich integracji ze środowiskiem lokalnym.
Wartość projektu wyniosła prawie 1,3 miliona złotych. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1,2 miliona złotych. Wkład własny Gminy Miejskiej Nowe Miasto wyniósł trochę ponad 106 tysięcy złotych.
Podczas podsumowania projektu w Kinoteatrze „Harmonia” wiele ciepłych słów ze strony burmistrza Józefa Blanka padło do uczestników klubów. Gospodarz miasta dziękował także koordynatorom projektu i instruktorom prowadzącym zajęcia, a wszyscy uczestnicy klubowych zajęć wrócili do domów z upominkami.
Uroczystość swoim występem uświetniły młode wokalistki z Mini Studia Piosenki prowadzonym przez Magdalenę Domżalską, które działa w Miejskim Centrum Kultury.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5