Nauki języków obcych nie można odkładać na potem...

2021-10-12 11:47:05 (ost. akt: 2021-10-13 09:55:52)   Artykuł sponsorowany
Możliwości rzetelnej nauki języków, a szczególnie angielskiego, nie brakuje. Są lekcje w państwowych szkołach, są unijne zajęcia, są wszelkiego rodzaju aplikacje, programy i witryny internetowe do nauki, a ostatnie doświadczenia pokazały, że nauka języków obcych w trybie online jest również możliwa. A jednak nadal dość rzadko spotyka się osoby, które potrafią w pełni samodzielnie funkcjonować w międzynarodowym środowisku, a to stanowi przecież główny cel i sens nauki języka.


Statystycznie Polacy zajmują wysokie miejsce w Europie, jeśli chodzi o znajomość języków, ale w mniejszych miejscowościach jest ona o wiele niższa. Młody człowiek, który wybiera się w przyszłości na studia i dalej w świat, będzie musiał rywalizować o miejsce na dobrej uczelni, a potem o dobrą pracę. Dlatego nauki języków obcych nie można odkładać na potem ani zaniedbywać zdobytych już umiejętności. Nabiera to szczególnego znaczenia w czasie pandemii, kiedy coraz więcej dziedzin życia społecznego i ekonomicznego funkcjonuje w sieci. Ponadto uczniów szkół średnich wkrótce dotkną zmiany w egzaminach maturalnych z języków obcych, które oznaczają podwyższenie wymagań i wprowadzenie pułapu zdawalności na poziomie rozszerzonym. Taki egzamin będzie po prostu znacznie trudniejszy.

Obrazek w tresci

Wraz ze wzrostem pozycji społecznej i ekonomicznej Polacy coraz więcej podróżują i chcą być traktowani jak obywatele świata, ale problemy z precyzyjną komunikacją często stanowią realną przeszkodę w rozwijaniu biznesu i kariery. Dlatego coraz więcej ludzi sukcesu wraca do nauki i zaczyna doceniać zalety edukacji językowej oraz coraz bardziej dba o rozwój swoich dzieci. Zdobyta wiedza szybko procentuje, ponieważ znajomość języków obcych znakomicie ułatwia funkcjonowanie w świecie.

Często słyszymy pytanie: ile trzeba się uczyć, żeby dobrze poznać język obcy. Dobrym wyznacznikiem poziomu, na którym można uznać język za opanowany, jest poziom określany przez Radę Europy jako B2. W przypadku angielskiego na zbliżonym poziomie znajduje się polska matura na poziomie rozszerzonym oraz pierwszy znaczący egzamin, powszechnie uznawany na całym świecie, znany obecnie jako FIRST, a wcześniej jako FCE. Osiągnięcie takiego poziomu zaawansowania wymaga zwykle od 500 do 700 godzin solidnej nauki, co oznacza około 5 lat w przypadku początkującej osoby.

Tak więc nauka i doskonalenie umiejętności językowych to proces długi i niełatwy, ale przy odpowiednim podejściu i pod okiem doświadczonego lektora może być równie skuteczny, co przyjemny. Jest wiele sposobów na naukę języka, ale do najskuteczniejszych nadal należą tradycyjne kursy językowe – pozostałe sposoby to cenne uzupełnienie. Dobre szkoły językowe pracują według sprawdzonych metod, które przy odpowiednim podejściu gwarantują sukces – odpowiednia liczba zajęć w małych grupach, ciągły kontakt z innymi słuchaczami, regularne prace domowe, testy, egzaminy wewnętrzne i możliwość przygotowania do egzaminu zewnętrznego – a wszystko to w przyjemnej i stymulującej atmosferze wśród osób, którym przyświeca ten sam cel. Gwarantowana jest też ciągłość nauki, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy edukację szkolną mają już za sobą, a pragną doskonalić się na wyższych poziomach zaawansowania.

Tak działa również Szkoła Językowa ANGOL, która już od 2002 roku oferuje możliwość doskonalenia umiejętności językowych. W tym czasie z naszych usług edukacyjnych skorzystało kilka tysięcy osób, w tym osoby znane i szanowane w lokalnej społeczności: przedsiębiorcy, nauczyciele, urzędnicy, lekarze, księża, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych zawodów, oraz całe pokolenie dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Zebraliśmy również mnóstwo cennych doświadczeń, również w trakcie licznych zagranicznych podróży prywatnych i zawodowych.

Obrazek w tresci


Jednak ANGOL to nie tylko zwykła szkoła językowa. Poza nauczaniem języków od roku 2008 zorganizowaliśmy wiele imprez edukacyjnych i kulturalnych: warsztaty i wystawy fotograficzne z Wojtkiem Koykosem i florystyczne z Izą Tkaczyk, kilka edycji warsztatów dla młodzieży, konferencje metodyczne dla nauczycieli oraz wymianę młodzieżową w Wielkiej Brytanii, z której w roku 2011 skorzystało dziesięcioro naszych uczniów. Ponadto nasi lektorzy wzięli udział w licznych szkoleniach i projektach międzynarodowych m.in. w Grecji, Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, od roku 2014 trzykrotnie zorganizowaliśmy trasę koncertową brytyjskiej grupy bluesowej The Lewis Hamilton Band, której członkowie regularnie odwiedzają naszą szkołę, aby spotkać się z naszymi słuchaczami.

Obrazek w tresci

To wszystko pokazuje, że ANGOL to o wiele więcej niż szkoła językowa, a nasi lektorzy poza wiedzą czysto językową mają naprawdę wiele do zaoferowania swoim słuchaczom. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do nas już dziś. Pierwsze zajęcia na tegorocznych kursach zaczynamy już wkrótce.

Wszelkie informacje można uzyskać w naszym biurze przy ul. Rynek 11 w Nowym Mieście Lubawskim lub pod numerem tel. 56 472 57 89 oraz na stronie internetowej www.angol.com.pl. Zapraszamy!


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5