W Jamielniku, policjant po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę

2021-10-12 10:33:40 (ost. akt: 2021-10-12 10:35:38)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum policji

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 45- letni kierowca motoroweru. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta ruchu drogowego. Teraz mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W niedzielę (10.10.2021r.) będąc w czasie wolnym od służby policjant ruchu drogowego z iławskiej komendy, jadąc w Jamielniku samochodem z kolegą zauważył motorowerzystę, którego styl jazdy od lewej do prawej strony drogi wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Policjant widząc to, zajechał mu drogę i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, blokując jego pojazd i dalej kontynuując za nim pościg pieszo. Po chwili kierujący został zatrzymany. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze ruchu drogowego z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy poddali 45-letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu.

Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo okazało się, że jego motorower nie posiada obowiązkowego OC.
Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5