Lubawianie pokonali Wicher podczas inauguracji ligi tenisa stołowego w Gwiździnach

2021-10-07 11:11:27 (ost. akt: 2021-10-07 11:41:05)

Autor zdjęcia: nadesłane

Za nami spotkanie Wichru Gwiździny z zawodnikami z Lubawy.
W miniony weekend odbyła się inauguracja rozgrywek III ligi tenisa stołowego. W Gwiździnach, Wicher podejmował drużynę z Lubawy. Spotkanie zakończyło się wygraną gości, LZS Lubawa, która pokonała Wicher wynikiem 12-6

Najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu okazał się Szymon Żuralski (LZS Lubawa), który indywidualnie zebrał komplet punktów.

W drużynie z Gwiździn, bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Sargalski, który indywidualnie wygrał 3 z 4 pojedynków przegrywając z Szymonem Żuralskim 3-2.

— Drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej drużynie był Michał Mówiński, który wygrał 1 z 4 meczy a w deblu z Michałem Sargalskim ograł parę Guzowski Andrzej/Żuralski Szymon — relacjonuje Szymon Sargalski.

Indywidualnie ostatni punkt należał do Marcina Łupaczewskiego, który pokonał Andrzeja Guzowskiego, zaś w deblu nie dał rady wraz z Szymonem Sargalskim parze Golder Tomasz/Surdykowski Michał, którzy indywidualnie wygrali 3 z 4 meczów.


— Warto też podkreślić świetną organizację meczu oraz sędziom którzy pomogli w przygotowaniach do spotkania, mamy tu na myśli Agnieszkę Treder, Michalinę Milewską, Mateusza Smykę oraz Bartosza Górtatowskiego, który był wpisany jako rezerwowy w meczu III ligi lecz na debiut nasz wychowanek będzie musiał poczekać — mówi Szymon Sargalski — Już za tydzień nasza drużyna uda się do Pisza, odwiedzając tamtejszych tenisistów po raz pierwszy. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu nasi zawodnicy będą mieli więcej szczęścia i uda im się ugrać coś więcej — podsumowuje Szymon Sarglaski.

Powodzenia, trzymamy kciuki za dobry wynik w Piszu.

red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5