Rajd Nowomiejski na brodnickich trasach. Przeżyjmy to jeszcze raz...

2021-10-05 23:59:42(ost. akt: 2021-10-06 00:29:31)
Na szutrowym odcinku rajdu w Janówku

Na szutrowym odcinku rajdu w Janówku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczny, 23 Rajd Nowomiejski, przeszedł do historii. Na starcie stanęło ponad 30 załóg z różnych autoklubów oraz kierowcy nowomiejscy. Próby specjalne w tym roku przeniesiono na szutry powiatu brodnickiego.
Tegoroczny rajd rozegrano jako SUPER Konkursową Jazdę Samochodem. Była to 1 runda o Puchar Automobilklubu Nowomiejskiego PZM w SUPER KJS. Imprezę rajdową, której organizatorem był Automobilklub Nowomiejski, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście i Gminy Brzozie, rozpoczął prolog na autodromie, który wliczany był do ogólnej klasyfikacji rajdu.
Klasę „gość”, w wieczornym wyścigu z czasem na torze, wygrała załoga Przemysław Sawicki z Maciejem Maciejczykiem z Automobilklubu Morskiego, którzy jechali fordem fiesta. Klasę 5 wygrali nowomiejscy zawodnicy — Marek Kwiatkowski jadący z Krzysztofem Kozłowskim (AN) na subaru impreza. Drugiego dnia zawodnicy wyjechali na trasy gminy Brzozie w powiecie brodnickim. Tan rozgrywano tzw. próby specjalne na odcinkach Topiele – Janówko i Brzozie – Jajkowo. Te dwa odcinki rajdowcy pokonywali trzykrotnie. Ogółem rajd liczył prawie 180 kilometrów (w tym próby sprawnościowe na szutrach miały około 20 kilometrów).
Dlaczego na Rajd Nowomiejski nie wybrano tras w powiecie nowomiejskim? Okazuje się, że nie ma już na naszym terenie 4 – kilometrowego odcinka szutrowego. Najciekawsze trasy są wyasfaltowane.
Po podsumowaniu wyników okazało się, że klasyfikację generalną wygrała załoga Emil Uszyński i Adam Sulisz z Automobilklubu Rzemieślnik na subaru impreza. Drugi był zespół Paweł Ważny i Oskar Olszewski, jadący mitsubishi lancer evo z Automobilklubu Warmińskiego. Na trzecim miejscu sklasyfikowano team Łukasz Kowalski i Sylwia Jędrzejczyk-Kowalska (subaru justy proto) z Automobilklubu Królewskiego. Jak zaznaczył na podsumowaniu rajdu, Daniel Wyrzykowski, prezes AN, nie dojechało do mety z przyczyn technicznych 8 załóg. — Cieszę się, że wszyscy zdrowi są na podsumowaniu. Gratuluję wyników i zapraszam na imprezy automobilklubu. U nas zawsze panuje przyjazna atmosfera dla sportu samochodowego — powiedział Józef Blank, burmistrz miasta.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5