Podsumowanie weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego

2021-09-27 17:36:07 (ost. akt: 2021-09-27 17:40:41)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do wypadku i 8 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierujący renault, który nie posiada uprawnień do kierowania. W piątek i niedzielę policjanci realizowali działania „Prędkość”. Ujawnili aż 50 przypadków przekroczenia prędkości. W jednym przypadku kierowca stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
W piątek ok. godz. 18:30 w Montowie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 46-latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu mają w organizmie niespełna pół promila alkoholu.

W sobotę ok. godz. 7:00 w Piotrowicach Małych doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący oplem astra zjechał na pas jezdni przeznaczony dla przeciwnego kierunku ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka oplem movano. Kierujący podróżowali sami. Obaj z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

W miniony weekend doszło także do 8 kolizji drogowych. Najpoważniejsza z nich miała miejsce w niedzielę wcześnie rano, ok. godz. 5:00 w Gwiździnach. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault kangoo jadąc środkiem jezdni z kierunku Gwiździn w kierunku Mroczna podczas manewru wymijania z peugeotem i volkswagenem doprowadził do kolizji i uszkodzenia tych aut. Jak się okazało sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Na miejscu został ujęty przez świadków. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 25-letni mieszkaniec gminy Dąbrówno miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało okazało się także, ze mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania autem.
 
W piątek i w niedzielę nowomiejscy policjanci realizowali działania „Prędkość” . Na terenie dróg naszego powiatu mundurowi kontrolowali pojazdy sprawdzając przede wszystkim prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ale też oczywiście ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji. Podczas tych działań nowomiejscy policjanci skontrolowali 70 pojazdów i ujawnili aż 50 przypadków przekraczania prędkości. W jednym z nich kierowca musiał pożegnać się prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W niedzielę ok. godz. 8:20 w Ostaszewie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego VW Touran, który na liczniku miał 103 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 45-letni mieszkaniec gminy Lubawa został ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.
KPP Nowe Miasto
 2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5