Podczas zawodów wędkarskich złowiono 144 ryby! Rywalizowało ponad 100 załóg!

2021-09-21 08:44:06 (ost. akt: 2021-09-21 08:59:08)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Z całej Polski, na plażę w Partęczynach, przyjechali wędkarze, aby wziąć udział w II edycji otwartych, ogólnopolskich drużynowych zawodów spinningowych z łodzi "O Puchar Sklepu Wędkarskie ABC".
W niedzielę, 19 września 2021 roku, to właśnie w powiecie nowomiejskim, znajdowało się centrum wędkarstwa. Na Jeziorach Dębno i Partęczyny pływało ponad 100 łódek. Widok niecodzienny trzeba przyznać.
Tego dnia pogoda na ryby była podobno idealna — tak mówili sami wędkarze, którzy w oczekiwaniu na ostateczny wyniki rywalizacji, przy ognisku na plaży w Parteczynach, nie żałowali słów pochwały organizatorom.

— Zakładałem, że będą to największe zawody, i były — mówi Karol Chrapiński, jeden z organizatorów — Ogromne brawa dla wszystkich za stworzenie świetnej atmosfery i rywalizacji fair play. To właśnie dla was organizujemy takie zawody. Dzięki waszemu wsparciu nakręcamy się do dalszego działania ! Dziękujemy wam za miłe słowa.

Lista sponsorów i partnerów była bardzo długa, a co za tym idzie imponująca była pula nagród w zawodach. Jednak wędkarze zgodnie podkreślali, że do Partęczyn przyciągnęła ich atmosfera, piękne miejsce i chęć poznania nowych osób. A była okazja, bo zawodnicy przyjechali z całej Polski, jak na zawody ogólnopolskie przystało.

Podczas II edycji otwartych, ogólnopolskich drużynowych zawodów spinningowych z łodzi "O Puchar Sklepu Wędkarskie ABC" złowiono 144 ryby — 95 sztuk okonia i 49 sztuki szczupaka. Największy okoń zawodów mierzył 31 cm, a złowił go Wiesław Polak. Największy szczupak zawodów należał do Sławomira Murawskiego i mierzył 89 cm.

Dokładnie 102 załogi przystąpiły do rywalizacji, nagrodzono aż 10 najlepszych. A byli to: Ewita Fishing Team Rybno, Ciernik, Bezrybni, Mistrzowie, Wędkarskie ABC , Lucky John Polska, Team Wisła, Koło PZW Rogóźno, Bez Spiny Team, Zadzior Team.


Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5