Pierwszaki z "Trójki" o bezpieczeństwie na drodze wiedzą już wszystko!

2021-09-18 12:38:51 (ost. akt: 2021-09-18 12:46:24)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim

Wraz z początkiem roku szkolnego, do uczniów w Szkole Podstawowej nr 3 przybyli policjanci, którzy uzbroili w ogrom wiedzy najmłodszych uczniów szkoły.
„Bądź widoczny – bądź bezpieczny !” – pod takim hasłem w SP 3 odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z zaproszonymi gośćmi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lub. dzielnicowymi – p. aspirantem Mateuszem Soterem i p. sierżantem sztabowym Dawidem Cichoniem.

Współorganizatorem spotkania był p. Ryszard Krzemieniewski – animator kultury w Nowym Mieście Lub. Dzieci wysłuchały opowiadań czytanych przez panów policjantów, a następnie aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Dowiedziały się, dlaczego odblaski odgrywają tak ważną rolę w bezpieczeństwie.

Obrazek w tresci

Pierwszacy zaprezentowali gościom przygotowaną krótką inscenizację muzyczną pt. ”W drodze do szkoły”, w której pokazali, że zasady poruszania się po drodze nie są im obce. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał upominki: kamizelkę i czapeczkę odblaskową, worek, opaskę, zawieszkę, świecący znaczek odblaskowy, książeczkę, a szkoła otrzymała materiały dydaktyczne – płyty oraz gry planszowe.

Obrazek w tresci

Sponsorami upominków byli: Fabryka Mebli „ Szynaka NML”, GDDH-A Olsztyn, PZU - W-wa, „Auto-Land” Olsztyn, Automobil Klub Nowomiejski, Towarzystwo Ubezpieczeniowe „Compensa”

red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5