Po raz piąty w tym roku spotkała się Wędrowna Grupa Krajoznawcza

2021-09-14 07:57:04 (ost. akt: 2021-09-14 08:02:06)

Autor zdjęcia: Wędrowna Grupa Krajoznawcza

W ubiegłą sobotę po raz piąty w tym roku spotkała się Wędrowna Grupa Krajoznawcza. Grupą 31 osób + 2 psy wędrowali po zakątkach Gminy Grodziczno w ramach obchodów Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim „Smaki dziedzictwa”.
Po drodze dyskutowali o tradycjach młynarskich oraz potrawach regionu ziemi lubawskiej. Na postoju był piknik z przysmakami przyniesionymi przez uczestników. Na wspólnym kocyku pojawiły się domowe wypieki na słodko, ale i swojski chleb czy „Mławskie ciasteczka” od sąsiadów zza Wkry. Była również degustacja swojskiego sera w pomidorach suszonych oraz różnych smarowideł: sera smażonego, smalcu i przetworów z cukinii.
— Tak smacznego wyjścia jeszcze nie mieliśmy — mówią zgodnie Organizatorzy — Dziękujemy uczestnikom za wspólną wędrówkę we wspaniałej atmosferze; Marcinowi Zalewskiemu z Fundacji Wybudowania za ciekawostki historyczne i opowieści o głazach i Urzędowi Gminy Grodziczno za upominki dla uczestników.

Kolejne spotkanie Wędrownej Grupy Krajoznawczej zaplanowane jest na 16 października 2021 przy okazji obchodów Dnia Krajobrazu. Szczegóły niebawem w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że żeby wziąć udział w wyjściach terenowych nie trzeba oficjalnie dołączać do Wędrownej Grupy Krajoznawczej, wystarczy przyjść w umówione miejsce. Zapraszamy!


red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5