Nietrzeźwi kierujący zatrzymani na naszych drogach

2021-09-13 18:41:59 (ost. akt: 2021-09-13 18:44:35)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety wciąż ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 5 takich kierujących. Dwóch doprowadziło do zdarzeń drogowych.
W miniony piątek (10.09.21r.) ok. godz. 20:25 w Tereszewie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 19-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.
 
W sobotę ok. godz. 16:50 na ulicy Kopernika w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mieszkańca gminy Kurzętnik. 31-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.
 
Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. W niedzielę ok. godz. 10:40 policjanci otrzymali informację, że w Nowym Mieście Lubawskim nietrzeźwy kierujący vw passatem spowodował kolizję uderzając w zaparkowane volvo. Z relacji świadka wynikało, że sprawca zdarzenia po zatrzymaniu auta wysiadł z niego i poszedł w kierunku ulicy Tysiąclecia. Tam został zatrzymany przez policjantów. Przypuszczenia zgłaszającego, co do stanu trzeźwości tego kierowcy potwierdziły się. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 33-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
 
Ok. godz. 14:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej do której doszło w miejscowości Tereszewo. Kierujący mitsubishi podczas omijania BMW nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doszło do zderzenia tych pojazdów. 62-letni mężczyzna siedzący za kierownicą mitsubishi miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
 
Ok. godz. 20:20 w Bielicach tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem 30-latka. Mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.
 
Policjanci apelują !
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!
KPP Nowe Miasto
 
 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5