Strażak z Nowego Miasta na mistrzostwach świata w Kazachstanie

2021-09-13 10:20:25 (ost. akt: 2021-09-13 10:34:27)
Migawka z mistrzostw świata w Karagandzie

Migawka z mistrzostw świata w Karagandzie

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Karagandzie (Kazachstan) odbyły się 16. Mistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym. Wśród rywalizujących o tytuły mistrzowskie strażaków – sportowców, znalazła się również reprezentacja Polski w składzie, której znalazł się strażak z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim asp. Przemysław Kierzenkowski.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: drabina hakowa, pożarniczy tor przeszkód 100 m, sztafeta pożarnicza 4x100 m i ćwiczenie bojowe.
Klasyfikację generalną wygrali Białorusini, przed Czechami i Rosjanami, a Polska reprezentacja zakończyła rywalizację na 7 miejscu.
Drużynowo w poszczególnych konkurencjach Polska zajęła następujące miejsca: drabina hakowa 5 miejsce, pożarniczy tor przeszkód 100m 7 miejsce, sztafeta pożarnicza 6 miejsce, ćwiczenie bojowe 7 miejsce.
Po powrocie do kraju, drużynę przywitali Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcą nadbryg. Adamem Koniecznym oraz dyrektor Biura Szkolenia st. bryg. Tomasz Naczas. Nadbryg. Andrzej Bartkowiak złożył podziękowania za udział w Mistrzostwach i reprezentowanie naszej formacji mundurowej na sportowej arenie międzynarodowej.
Podziękowania asp. Przemysławowi Kierzenkowskiemu złożyło również kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim na czele z komendantem powiatowym mł. bryg. Krzysztofem Szałkowskim. red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5