Dyplomy na organistowskie jubileusze

2021-09-08 23:07:02 (ost. akt: 2021-09-08 23:12:18)
Henryk Rogoziński (z lewej) i Jarosław Titz, parafianie z Grodziczna po wręczeniu dyplomów

Henryk Rogoziński (z lewej) i Jarosław Titz, parafianie z Grodziczna po wręczeniu dyplomów

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dwaj umuzykalnieni panowie — Jarosław Titz, parafianin z Grodziczna i Henryk Rogoziński, również z tej samej parafii, zostali uhonorowani przez miejscowego księdza proboszcza przy okazji jubileuszy.
Obu panów łączy muzyczna profesja — posługa organistowska w kościołach parafialnych. Jarosław Titz właśnie obchodzi 25 – lecie pracy, jako organista w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Grodzicznie. Ponadto jest kapelmistrzem Gminno – Parafialnej Orkiestry Dętej, działającej w Grodzicznie. To jeszcze nie wszystkie zainteresowania muzyczne pana Jarka. Gra i śpiewa także w zespole muzycznym Duo Fantazja.
Henryk Rogoziński, mieszkaniec Nowego Grodziczna, jest organistą w parafii św. Barbary w Rumianie. Pan Henryk obchodzi dziesięciolecie posługi organistowskiej. Na co dzień pełni funkcję dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzicznie. Pan Henryk zdradził nam, że gra na wszystkich instrumentach z wyjątkiem skrzypiec. Niegdyś prowadził folklorystyczne zespoły Montowianki i Ostaszewianki, młodzieżowe zespoły muzycznie i chóry szkolne. Z okazji jubileuszu pamiątkowe grawerowane dyplomy wręczył osobiście ks. kan. Piotr Kwiatkowski, proboszcz parafii w Grodzicznie. Na pamiątkowych tablicach czytamy m.in. „Praca i talent, które Pan wkładał w uświetnienie liturgii, sprawiały zapewne, że wiele osób głębiej przeżywało spotkania z Bogiem”. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5