Kolejna zmiana organizacji ruchu związaną z rewitalizacją rynku

2021-09-04 12:44:21 (ost. akt: 2021-09-04 12:50:42)
Prace na nowomiejskim rynku

Prace na nowomiejskim rynku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Trwają prace rewitalizacyjne centrum Nowego Miasta Lubawskiego. Prezentujemy kolejny komunikat dotyczący zmian organizacji ruchu pojazdów na nowomiejskim rynku.
Aby usprawnić komunikację na rewitalizowanym rynku, etapami wprowadzane są zmiany, o których wcześniej informujemy. — W związku kontynuacją prac rewitalizacyjnych nowomiejskiego rynku informujemy, że od dnia 6 września planowane jest wprowadzenie kolejnej zmiany w organizacji ruchu drogowego polegającej na wyłączeniu z ruchu jezdni od strony południowej — wzdłuż budynków Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego — mówi Jerzy Grządzielewski, szef działu promocji Urzędu Miejskiego.
Przejazd samochodów od ulicy Waryńskiego będzie zapewniony przez istniejący parking. Miejsca parkingowe na tym obszarze Rynku nie będą dostępne z wyjątkiem części przeznaczonej tylko dla pojazdów TAXI.
W dalszym ciągu wyłączona z ruchu pozostaje jezdnia od strony zachodniej — między skrzyżowaniem z ulicą Waryńskiego, a skrzyżowaniem z ul. 3-go Maja.
O dalszych zmianach w organizacji ruchu drogowego wprowadzanych w miarę postępu robót budowlanych będziemy informować w odrębnych komunikatach.
— Prosimy kierowców o ograniczanie przejazdu przez teren rynku i korzystanie z dogodnych i zapewniających wolne miejsca postojowe parkingów przy ulicach Kopernika i Targowej.
Liczymy na dalszą wyrozumiałość mieszkańców miasta dla tych znacznych utrudnień komunikacyjnych. Bardzo szeroki zakres prac prowadzących do nowego zagospodarowania przestrzeni naszego rynku powoduje, że nie da się tego uniknąć — dodaje Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5