Rajd Brodnicki za nami, kierowcy Automobilklubu Nowomiejskiego w czołówce

2021-08-31 12:04:32 (ost. akt: 2021-08-31 12:46:44)
Na chwilę przed pierwszą próbą...

Na chwilę przed pierwszą próbą...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jubileuszowy, 25 Rajd Brodnicki przejechał asfaltami i szutrami powiatu brodnickiego. Do zawodów przystąpiło 33 kierowców, w tym liczna grupa rajdowców z Automobilklubu Nowomiejskiego.
Rajd Brodnicki, organizowany przez Automobilklub Toruński, rozegrany został jest jako trzecia runda Mistrzostw Okręgu, Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy. Start nastąpił w Brodnicy, z parkingu przy Pałacu Anny Wazówny, gdzie odbyła się pierwsza próba zrywu i hamowania. Następnie zawodnicy ruszyli na liczącą około 70 kilometrów trasę. Organizatorzy dla załóg przygotowali 12 prób sprawnościowych, po nawierzchniach szutrowych i asfaltach, poprzedzonych Punktami Kontroli Czasu.
Po podsumowaniu zmagań rajdowców okazało się, że klasyfikację generalną Rajdu Brodnickiego wygrała załoga Łukasz Kowalski i Sylwia Jędrzejczyk Kowalska z Automobilklubu Królewskiego jadąca subary justy. Drugie miejsce przypadło Filipowi Kamieńskiemu i Marcinowi Madewskiemu z Automobilklubu Lubawskiego (subaru impreza). Trzecia lokatę wywalczyli Daniel Godlewski z Anną Godlewską w samochodzie mitsubishi lancer z Automobilklubu Nowomiejskiego. Za nimi sklasyfikowano kolejną załogę z Automobilklubu Nowomiejskiego — Tomasza Laskowskiego i Dariusza Piotrowskiego, jadących nissanem sunny. Piąte miejsce zajęła załoga Automobilklubu Toruńskiego — Jacek Tarazewicz z Krzysztofem Bąkowski (subaru impreza). Szóstą załogą generalki byli Bartosz Makowski i Szymon Makowski z AN (peugeot 206).
Zespołowo klasyfikację klubową wygrał Automobilklub Nowomiejski.
— Po raz kolejny Rajd Brodnicki okazał się bardzo udaną imprezą. Dopisali kierowcy i kibice, których spore grupy obecne były na trasie. Rajd przebiegał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Dziękuję za udział kierowcom i fanom sportów motorowych za obecność — powiedział Jan Balcerak, dyrektor rajdu i prezes Automobilklubu Toruńskiego. ul

Klasyfikacja generalna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5