Kwalifikowany materiał siewny gwarancją dobrych plonów

2021-08-30 10:47:23(ost. akt: 2021-08-31 13:37:58)   Artykuł sponsorowany
Gdy zakończą się żniwa, a ostatnie kombajny zjadą z pól, zaczyna się kolejny etap prac. Krótko mówiąc, w sierpniu rolnicy kończą zbiór zbóż, a rozpoczynają siew poplonów oraz prace pożniwne. W tym procesie towarzyszy im DZIAŁ ROLNY firmy MAZUR, który od lat dostarcza wszystkiego, co potrzebne dla rolnictwa.
Celem naszych codziennych wysiłków są dobre plony. Wybór pomiędzy odpowiednimi metodami upraw, pielęgnacja roślin w okresie wegetacji oraz zakończenie procesu zbiorem, gdy dojrzeją. Dobór materiału siewnego jest najważniejszym etapem tych działań. 

W ofercie DZIAŁU ROLNEGO firmy MAZUR znajdziesz certyfikowane nasiona pochodzące ze sprawdzonych hodowli: rzepak ozimy, zboża ozime, zboża jare, kukurydza, ziemniaki, strączkowe, trawy i lucerny, mieszanki poplonowe.


— Towarzyszymy rolnikom przez cały rok. Staramy się, aby zapotrzebowanie naszego punktu sprzedaży było zgodne z oczekiwaniami. Słuchamy ich potrzeb, rozmawiamy i wspólnymi siłami, tworzymy ofertę najlepszą z możliwych — mówi Natalia Mazur. — Dział obsługi rolnej części naszej działalności to fachowcy, którzy zawsze staną na wysokości zadania. Dobrze wiemy, że owocem współpracy są zbiory, tu nie ma mowy o przypadkowych działaniach.

Obrazek w tresci

Kwalifikowany materiał siewny jest bez wątpienia nośnikiem postępu biologicznego. Dzięki niemu maleją koszty nawożenia, można szukać oszczędności także na ochronie chemicznej. Przyroda wyznacza czas, możliwości wzrostu plonów są ograniczone, potrzeby bardzo duże. Współcześnie rolnicy mają do dyspozycji odmiany odporne na stres wywołany chorobami, szkodnikami i wpływem czynników środowiska. Kwalifikowany materiał siewny, jaki jest w ofercie działu rolnego firmy MAZUR, to najlepszy jaki jest dziś, ponieważ jego cechy nie są niezmienne. U rozmnażanych z nasion niekwalifikowanych, starych odmian uprawianych przez wiele lat, uzyskiwane plony maleją, spada jakość, ilość i wartość plonu, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia opłacalności upraw.

Tak ważnym jest, aby nieustannie wsłuchiwać się w potrzeby rolników, którzy swoje pola i plony znają najlepiej.


Wszystkim zależy, aby owoc całorocznej pracy był wysokiej jakości, dlatego należy stosować nowe odmiany, których nośnikiem jest kwalifikowany materiał siewny będący niezbędnym elementem, umożliwiającym prawidłowy przebieg całego cyklu produkcji roślinnej.

— Dobry, kwalifikowany materiał siewny pozwala wykorzystać możliwości oferowane przez hodowlę, a w efekcie osiągać wyższe plony, lepszą opłacalność i większe dochody dla rolnika — mówi Donata Sendzikowska, specjalistka sprzedaży działu rolnego firmy MAZUR. — I właśnie taki posiadamy w naszej ofercie, bo wiemy, że dla każdego gatunku wartość uzyskanego przyrostu plonu jest większa niż dodatkowe koszty związane z zakupem kwalifikowanego materiału siewnego.

Obrazek w tresci

Lista zalet kwalifikowanego materiału siennego to na samym końcu zysk dla rolnika, a to się przekłada na ceny dla konsumentów w różnych gałęziach gospodarki. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, można śmiało stwierdzić, że w rolnictwie jedyne na co nie ma się wpływu to pogoda.
Producenci rolni w Polsce coraz częściej dostrzegają, że nowoczesna, intensywna produkcja roślinna jest nierozerwalnie związana ze stosowaniem kwalifikowanego materiału siewnego, którego użycie jest podstawowym warunkiem uzyskania wysokich plonów, bo właśnie on gwarantuje wysoką jakość zarówno pod względem czystości, jak i zdolności kiełkowania.

Rolnik kupujący kwalifikowany materiał siewny powinien zwrócić uwagę, czy punkt dystrybucji, w którym dokonuje tego zakupu, posiada odpowiednie uprawnienia, ponieważ zgodnie z polskimi przepisami prawa nasiennego każdy podmiot prowadzący obrót materiałem siewnym powinien być wpisany do ewidencji przedsiębiorców lub ewidencji rolników prowadzonej przez właściwego terytorialnie ze względu na miejsce zamieszkania albo miejsce wykonywania działalności gospodarczej wojewódzkiego inspektora. Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa dokonuje wpisu do ewidencji na podstawie wniosku zgłoszeniowego przedsiębiorcy lub rolnika. Taką gwarancję daje firma MAZUR.

DZIAŁ ROLNY firmy MAZUR znajduje w budynku marketu budowlano - ogrodniczego MRÓWKA w Kurzętniku przy ulicy Lidzbarskiej. W swojej ofercie posiada nawozy, środki ochrony roślin, pasze, nasiona i wszystko, czego potrzebujesz dla swojego rolnictwa.

Dział rolny firmy MAZUR to szeroki asortyment wiodących producentów. Siedziba znajduje się w Kurzętniku, ale ekipa działu sprzedaży jest do dyspozycji dla klientów z całego województwa warmińsko - mazurskiego i kujawsko- pomorskiego pod telefonem 662098091. Więcej informacji na stronie www.mazurm.pl.

Lista odmian nasion kwalifikowanych dostępnych w sprzedaży firmy MAZUR:
— pszenżyto ozime: TRAPERO, ROTONDO, ORINOKO, BELCANTO, MELOMAN
— pszenica ozima: ARKADIA
— rzepak ozimy: NEON, CHROBRY, GEMINI, MIRANDA
— ponadto: rośliny poplonowe i mieszanki traw.

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5