Posuwają się prace przy rewitalizacji nowomiejskim rynku

2021-08-24 22:33:15 (ost. akt: 2021-08-24 22:41:23)
Wykonywana jest tymczasowa nawierzchnia utwardzona przed głównym wejściem do Kinoteatru Harmonia

Wykonywana jest tymczasowa nawierzchnia utwardzona przed głównym wejściem do Kinoteatru Harmonia

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Z pewnością mieszkańcy Nowego Miasta zauważają postęp prac budowlanych związanych z rewitalizacja powierzchni nowomiejskiego Rynku. Projekt realizowany jest w ramach Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Cittaslow w naszym regionie.
Na ukończeniu są już prace w zakresie wykonania podziemnej niecki fontanny po stronie zachodniej płyty Rynku oraz komory technologicznej do obsługi fontanny (konstrukcje żelbetowe).
W obrębie wyłączonej z ruchu kołowego części rynku trwają również prace w zakresie budowy nowej kanalizacji deszczowej.
Na parkingu od strony budynku Urzędu Miejskiego powstał tymczasowy obiekt (nadziemna, zadaszona rura betonowa), stanowiący czerpnię powietrza na potrzeby wentylacji mechanicznej pomieszczeń Kinoteatru Harmonia. Docelowo w ramach rewitalizacji Rynku powstanie słup ogłoszeniowy pełniący funkcję czerpni powietrza w estetycznej formie architektonicznej wg. opracowanej dokumentacji projektowej.
Wykonywana jest również tymczasowa nawierzchnia utwardzona przed głównym wejściem do Kinoteatru Harmonia, co będzie umożliwiało korzystanie z oferty kulturalnej w zmodernizowanym obiekcie już z końcem września bieżącego roku, pomimo realizacji prac w zakresie rewitalizacji Rynku.
We wrześniu planowane jest rozpoczęcie dalszego etapu robót obejmującego obszar Rynku od strony Urzędu Miejskiego, co będzie wiązało się z wprowadzeniem kolejnej zmiany organizacji ruchu drogowego. red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5