Drogowe podsumowanie minionego weekendu

2021-08-23 19:15:18 (ost. akt: 2021-08-23 19:18:23)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do trzech kolizji. Jedną spowodował nietrzeźwy kierujący audi. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę spożywali alkohol. Zatrzymali kierującego fiatem, który zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
W piątek ok. godz. 10:00 w Fitowie dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującą rowerem 54-latkę. Mieszkanka gminy Biskupiec miała w organizmie niespełna pół promila alkoholu. Została ukarana mandatem.
 
Wieczorem, ok. godz. 21:00 na ulicy Wojska Polskiego w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni mieszkaniec miasta ma w organizmie blisko promil alkoholu.
 
W sobotę ok. godz. 20:40 w miejscowości Rynek na terenie gminy Grodziczno funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fordem galaxy 36-latka. Mieszkaniec gminy Grodziczno znajdował się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem niespełna pół promila alkoholu w organizmie.
 
Ok. godz. 21:40 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji w miejscowości Wielkie Bałówki. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci, którzy zastali wywrócone audi a4 z zakleszczonym w aucie na miejscu kierowcy mężczyzną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-latek nie dostosował prędkości jazdy do warunków na drodze w wyniki czego zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie a następnie doprowadził do wywrócenia auta. Jak się okazało mieszkaniec gminy Kurzętnik nie posiada uprawnień do kierowania, a w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie około promila alkoholu. Mężczyzna trafił do szpitala.
 
Z kolei w niedzielę ok. godz. 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie obywatelskie, z którego wynikało, że w miejscowości Otręba mieszkaniec gminy Kurzętnik jeździ motorowerem znajdując się pod działaniem alkoholu. Policjanci na miejscu zatrzymali mężczyznę, który przyznał, że wypił alkohol, ale już po skończonej jeździe motorowerem. Od 66-latka pobrano krew celem zbadania zawartości alkoholu w jego organizmie. Teraz w prowadzonym postępowaniu policjanci będą wyjaśniali czy doszło do popełnienia przestępstwa.
 
Ok. godz. 17:00 policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości w Mrocznie zauważyli kierującego fiatem stilo, który przekroczył prędkość o 25 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. W trakcie sprawdzania jego danych w systemach informatycznych okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Grodziczno posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do listopada 2022 roku.

KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5