Za nami III Tylickie Spotkania z Folklorem ZDJĘCIA

2021-08-23 17:11:26(ost. akt: 2021-08-23 17:15:53)
Na końcu spotkania wykonawcy i organizatorzy stanęli do pamiątkowej fotografii

Na końcu spotkania wykonawcy i organizatorzy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W niedzielne popołudnie wesoło i kolorowo było w Tylicach, a to za sprawą Tylickich Spotkań z Folklorem, które zorganizowano po raz trzeci.
— Muzyka łagodzi obyczaje i łączy ludzi. Pewnie po dzisiejszym spotkaniu będzie mniej społecznych podziałów. Życzę dobrej zabawy — mówił otwierając imprezę Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto .

Gospodarzem spotkania był zespół „Sami Swoi” z Tylic, który istnieje od 2013 roku i działa pod patronatem Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie. Kierowniczką zespołu jest Irena Domżalska, a śpiewającym paniom przygrywa Roman Makowski. To właśnie do nich skierowano wiele ciepłych słów i podziękowań za zaproszenie do Tylic na III Tylickie Spotkania z Folklorem.

Na plenerowej scenie zaprezentowało się dziewięć zespołów. Koncertowanie rozpoczęli gospodarze — „Sami Swoi” z Tylic. Po nich wystąpiły zespoły: „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Gosposie” z Laseczna, „Anibabki” z Kurzętnika, „Wrzosy” z Lubawy, „Marezianki” z Marezy, „Cyganeczki” z Cygan, „Suse” z Susza oraz „Powiślanki” z Kwidzyna.

Było śpiewnie, wesoło i kolorowo. Publiczność tańczyła przed sceną przy dźwiękach „serwowanych” przez wykonawców. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz upominki.
Chętni mogli zaszczepić się przeciw covid – 19 oraz skorzystać z usług punktu Narodowego Spisu Powszechnego.
Grażyna Jonowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5