Oszuści wykorzystują portale ogłoszeniowe - policjanci przestrzegają

2021-08-23 12:43:43 (ost. akt: 2021-08-23 13:06:45)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Oszuści wykorzystują portale ogłoszeniowe, by się wzbogacić. Wiedzą, że dziś dużo osób obecnie robi zakupy przez internet. Policjanci proszą o rozwagę i apelują, by nie dać się nabrać. Otrzymują zgłoszenia dotyczące oszustw.
— Cyberprzestępcy w większości przypadkach wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku, gdyż tak jak nie uwierzymy, że w życiu realnym nikt obcy nie przekaże nam fortuny, tak samo w Internecie nie powinniśmy wierzyć w „nadzwyczajne okazje”! Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać - mówi aspirant Ludmiła Mroczkowska z Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

 
W ostatnim czasie nowomiejscy policjanci przyjęli cztery zgłoszenia dotyczące oszustw popełnionych na aukcjach internetowych i stronach ze sprzedażą wysyłkową.
— Mieszkańcy naszego powiatu kupili po okazyjnych cenach kartę graficzną, fotel ogrodowy i zegarek męski. A po przelaniu pieniędzy za kupiony towar w rzeczywistości nigdy go nie otrzymali. W jednym przypadku pokrzywdzony zakupił echosondę za 750 zł i rzeczywiście otrzymał przesyłkę... ale z zawartością dwóch konserw szynki drobiowej - informuje policjantka.

Warto więc być czujnym i ustrzec się przed przykrymi następstwami nieuczciwej aktywności oszustów.

Grażyna Jonowska

 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5