Pijanych kierowców wciąż nie brakuje...

2021-08-17 12:49:49 (ost. akt: 2021-08-17 12:57:30)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci podsumowali miniony weekend. Zatrzymali i wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu kierujących po spożyciu alkoholu. Rekordzista kierował skodą i miał blisko 4 promile alkoholu.
W miniony piątek wieczorem w Bielicach dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej 54-letnią rowerzystkę. Kobieta mieszkająca w gminie Biskupiec miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
 
W niedzielę ok. godz. 13:30 na ul. Nowomiejskiej w Marzęcicach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda focusa. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego miał ponad 3 promile alkoholu.
 
Tego samego dnia po południu na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali rowerzystę, który też był "po alkoholu". 42-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał blisko pół promila alkoholu w organizmie.
 
Wieczorem w Katlewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. W tym przypadku 63-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał ponad promil alkoholu.
 
— Weekendowym rekordzistą okazał się kierujący skodą, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę ok. godz. 19.30 w Skarlinie. 35-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Jakby tego było mało, podczas sprawdzania jego danych w systemach informatycznych okazało się, że ma on zatrzymane prawo jazdy - informuje asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim.
Grażyna Jonowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5