W Olsztynku zgarnęły wszystko

2021-08-10 14:04:52 (ost. akt: 2021-08-14 11:49:16)

Autor zdjęcia: KGW Mszanowo

Opadły emocje po półfinale Festiwalu KGW Polska Od Kuchni, podczas którego tryumfowało Koło Gospodyń Wiejskich z Mszanowa. Zdobyło najwyższe miejsca w swoich kategoriach.
W Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku odbył się półfinał Festiwalu KGW Polska Od Kuchni. To ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, podkreślające potrzebę pielęgnowania lokalnej kultury i tradycji. Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze każdego regionu, przygotowane zostały cztery konkursy angażujące koła gospodyń z całej Polski. Koło Gospodyń Wiejskich z Mszanowa postanowiło zaprezentować się w dwóch kategoriach - „Miss wdzięku” i „Kobieta gospodarna i wyjątkowa”. W kategorii „Miss wdzięku” wszystkie członkinie koła wspólnie wybrały jedną reprezentantkę.

Pierwsze miejsce w kategorii „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa” zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Mszanowa, a tytuł Miss Publiczności zdobyła Marta Suszyńska.

Sukces nie byłby możliwy bez pomocy innych osób, w tym także Czytelników i Internautów "Gazety Nowomiejskiej". Wspólnymi siłami panie z KGW Mszanowo zdobyły odpowiednią ilość reakcji na Facebooku oraz wysłanych smsów, aby móc zawalczyć o podium województwa warmińsko — mazurskiego.

Marta Suszyńska wspomina półfinał


— Tego dnia emocje były nie do opisania. Mogłyśmy spotkać się z innymi kołami gospodyń z naszego województwa, a atmosfera była przemiła. Wszystkie kobietki były zgrane, kibicowałyśmy sobie nawzajem, trzymałyśmy za siebie kciuki. Nie wyczułyśmy rywalizacji wśród kół — wspomina Marta Suszyńska. — Potraktowałyśmy to jako zabawę, dzięki temu całe wydarzenie było bardzo pozytywnym doświadczeniem. Cieszyłyśmy się, że możemy tam być – dodaje.
Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Tego dnia zaprezentuje się tylko Marta Suszyńska.

Miss Marta jedzie do Warszawy


— Jestem zestresowana. Nie ukrywam, że na półfinałach tego stresu także nie brakowało, ale to był raczej stres pozytywny, który szybko przeszedł. Prowadzący szybko rozluźnili atmosferę na scenie. Jury także wspierało nas swoim dobrym słowem. A gdy widziałam, jak kibicowało mi całe moje koło, stres zniknął — opowiada pani Marta. — Jadąc na PGE Narodowy liczymy na super zabawę, ale gdzieś nutka nadziei na wygraną oczywiście jest – nie kryje nasza rozmówczyni.
Wygrana pieniężna dla KGW Mszanowo pomogłaby w realizowaniu planów i kolejnych inicjatyw. Jednak panie zdają sobie sprawę, że konkurencja jest ogromna, a decyduje jury.

Sam udział w finale jest już sukcesem i wielkim wyróżnieniem.


— Trzymajcie za nas kciuki, doceniamy każde słowo wsparcia. Dziękujemy za głosy i wszystkie gratulacje, których spłynęło do nas mnóstwo — mówi Marta Suszyńska. — Jako członkini KGW Mszanowo oraz uczestniczka uważam, że każde koło gospodyń powinno chociaż raz spróbować wystartować w tak pozytywnym wydarzeniu jak Festiwal KGW Polska Od Kuchni. Są cztery kategorie, każdy znajdzie coś dla siebie. To szansa na zdobycie funduszy, nauczenia się czegoś nowego, poznania nowych ludzi. Dlatego bardzo się cieszę, że odważyłyśmy się na ten krok – uważa Marta.

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5