Rozmowy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku

2021-08-13 13:48:59 (ost. akt: 2021-08-13 13:51:00)
Podczas spotkania policjantki z uczestnikami obozu tanecznego w Ostaszewie

Podczas spotkania policjantki z uczestnikami obozu tanecznego w Ostaszewie

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2021” oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przedstawiciele policji, straży i sanepidu odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu nowomiejskiego. Rozmawiają na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Odbyło się już spotkanie z uczestnikami obozu harcerskiego w Gaju koło Łąkorza. Teraz przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim wspólnie z pracownikiem nowomiejskiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej spotkała się z dziećmi w Ośrodku Wypoczynkowym „Hartek” w Ostaszewie, gdzie odbywa się obóz taneczny.

— Tematem wiodącym spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo: bezpieczne zachowania na drodze, w domu, nad wodą i w lesie. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, wypoczywając lub bawiąc się na powietrzu, ale także przebywając w domu – informuje aspirant Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy nowomiejskiej Policji. Podczas spotkań z dziećmi omówione zostały też zasady i procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych. Chodzi o to, by zapobiec przykrym i nieprzyjemnym zdarzeniom podczas letniego wypoczynku.
Grażyna Jonowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5