Awanse i medale przy okazji Święta Policji

2021-07-31 14:51:47 (ost. akt: 2021-07-31 21:57:06)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Policjanci i pracownicy cywilni nowomiejskiej Komendy Powiatowej Policji obchodzili swoje święto. W uroczystości wziął udział komendant wojewódzki. Była okazja do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń.
Spotkanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów przez komendantów oraz przedstawicieli samorządów pod tablicą upamiętniającą poległych policjantów w hołdzie funkcjonariuszom Policji Państwowej w Nowym Mieście zamordowanym wiosną 1940 roku. Następnie, już na placu wewnętrznym komendy, odbył się uroczysty apel, w którym oprócz nowomiejskich samorządowców i komendanta PSP wziął udział nadinsp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki Policji w Olsztynie. Zostały wręczone odznaczenia i medale oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście awansowanych zostało 23 funkcjonariuszy. Nadinspektor Tomasz Klimek wręczył jednemu policjantowi Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Jeden funkcjonariusz, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, odznaczony został brązową odznaką Zasłużony Policjant. Brązowy Medal za Zasługi dla Policji wręczono Arkadiuszowi Dobkowi, wójtowi gminy Biskupiec.
Inspektor Jacek Drozdowski, komendant powiatowy Policji w Nowym Mieście, złożył życzenia wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym oraz podziękował za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa. Słowa podziękowania skierował też do rodzin policjantów za wsparcie i zrozumienie niezwykłej, często trudnej i pełnej poświęcenia służby. Nie zabrakło również słów uznania ze strony nadinspektora Tomasza Klimka i podziękowania skierowanego do lokalnych samorządów. Komendant powiatowy nowomiejskiej Policji otrzymał z rąk Andrzeja Ochlaka, starosty nowomiejskiego i Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik alkomaty, które będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego, by skuteczniej eliminować z naszych dróg nietrzeźwych kierujących.
Warto przypomnieć, że w tym roku obchodzona jest 102. rocznica powstania Policji Państwowej. opr. ul2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5