Przedszkolaki w Redakcji „Gazety Nowomiejskiej”

2021-07-26 14:17:45 (ost. akt: 2021-07-26 14:31:33)
Wspólna fotka po wizycie w "Gazecie Nowomiejskiej"

Wspólna fotka po wizycie w "Gazecie Nowomiejskiej"

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Mali goście zawitali w poniedziałkowe południe w do siedziby Redakcji „Gazety Nowomiejskiej”. Były to przedszkolaki z nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 3.
Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, jak tworzy się gazetę, obejrzały też archiwalne egzemplarze „Gazety Nowomiejskiej”. Mogły w ten sposób zaobserwować, jak zmieniał się tygodnik na przestrzeni lat. Ostatnim punktem wizyty były krótkie zajęcia plastyczne. Maluchy rysowały na pasmach papieru z drukarni „Gazety Olsztyńskiej” swoje ulubione zwierzaki i bohaterów filmowych.
— Przyprowadziłyśmy dzieci z różnych grup przedszkolnych, które uczęszczają w czasie wakacji na zajęcia. Codziennie wychodzimy na spacery i odwiedzamy ciekawe miejsca na terenie miasta. Ostatnio byliśmy w gabinecie weterynaryjnym, w bibliotece i sklepie zoologicznym. Teraz zawitaliśmy do siedziby „Gazety Nowomiejskiej”. Podopieczni prosili, aby kiedyś odwiedzić redakcję. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i zorganizowanie mini zajęć plastycznych — powiedziały nauczycielki Hanna Kowalska i Karina Angowska.
Nauczycielkom towarzyszyły ich asystentki — Elwira Łątkowska i Gaja Kłodawska.
ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5