Festyn rodzinny z otwarciem miejsca sportu i rekreacji w Jajkowie

2021-07-24 12:51:07 (ost. akt: 2021-07-24 13:06:34)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska - Cieszyńska, sołtys Jajkowa Teresa Gacek oraz Stowarzyszenie „Początku życia” z Jajkowa serdecznie zapraszają na festyn rodzinny towarzyszący uroczystemu otwarciu miejsca sportu i rekreacji w Jajkowie (gmina Brzozie, powiat brodnicki)
Festyn rodzinny odbędzie się w niedzielę, 1 sierpnia, początek o godzinie 14. 

Na początek będzie przecięcie wstęgi – uroczyste otwarcie miejsca sportu i rekreacji w Jajkowie. Potem już nie zabraknie atrakcji dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Będzie bieg z jajem o medal Stowarzyszenia „Początku życia”. Nie zabraknie konkurencji piłkarskich - „Skills Challange”. Dzieci skorzystają z dmuchańców i zjeżdżalni, będą dla nich
zabawy z animatorami, modelowanie balonów, bańki mydlane.
Nie zabraknie waty cukrowej, popcornu, zupy jajecznej, hamburgerów i grilla.
Będzie strzelnica ASG, pokazy i stoiska Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego czy Klubu PitBike z Brodnicy – motory crossowe oraz występów wokalnych.

Ponadto działał będzie mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19 (w budynku szkoły w Jajkowie od godz. 14 do 18). Chętni zrobią sobie bezpłatne badania spirometryczne (pomiar objętości i pojemności płuc), a wykonają je pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Będzie można skorzystać z punktu spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
Organizatorzy zapraszają, również mieszkańców powiatu nowomiejskiego.
Grażyna Jonowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5