Mini Olimpiada była w Nowym Mieście Lubawskim

2021-07-23 12:18:26 (ost. akt: 2021-07-23 12:20:42)
Na pamiątkowej fotografii

Na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Dziś rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a w Nowym Mieście Lubawskim z okazji tego wydarzenia Ryszard Krzemieniewski, organizator sportu i rekreacji dla najmłodszych, już zorganizował Mini Olimpiadę.
Wakacyjna impreza dla dzieci, nawiązującą do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, odbyła się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 przy nowomiejskiej ulicy Jagiellońskiej, a wzięło w niej udział ponad 30 dzieci.

— Celem imprezy było propagowanie sportu i olimpizmu wśród dzieci oraz promocja zasad fair play w sporcie i wychowaniu — mówi Ryszard Krzemieniewski, mieszkaniec Nowego Miasta.

Po krótkim ceremoniale olimpijskim dzieci rywalizowały
w biegach, skokach i rzutach. Wyróżnili się Lena Gołębiowska, Bartosz Jakubowski, Nikodem Gurzyński, Ignacy Zdunkowski i Nikodem Straszewski. Startowała też duża grupa przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie i Konsulat Japonii w Krakowie.

— Uczestnicy spotkania miło i aktywnie spędzili wakacyjny czas na sportowo, bezpiecznie i zdrowo – podsumował pan Ryszard, koordynator imprezy.

Grażyna Jonowska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5