Zmiany organizacji ruchu na rynku w Nowym Mieście - trwa rewitalizacja

2021-07-22 11:57:38 (ost. akt: 2021-07-22 12:06:18)
Prace na rynku w Nowym Mieście już się rozpoczęły

Prace na rynku w Nowym Mieście już się rozpoczęły

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Od środy, 21 lipca, obowiązuje zmiana organizacji ruchu na rynku w Nowym Mieście Lubawskim. Jest ona podyktowana pracami związanymi z rewitalizacją centrum miasta. Prace na zachodniej pierzei rozpoczęły się.
W związku rozpoczęciem robót budowlanych dotyczących rewitalizacji centrum miasta, od środy - 21 lipca 2021 roku, wprowadza się tymczasową zmianę organizacji ruchu drogowego na terenie rynku w Nowym Mieście.

Polega ona na wyłączeniu z ruchu jezdni od strony zachodniej (między skrzyżowaniem z ulicą Waryńskiego a skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja). Do placu parkingowego na rynku od strony Urzędu Miejskiego będzie można dojechać ulicami Waryńskiego i 7 Grudnia.

— Ponadto informujemy, że za korzystanie z częściowo dostępnych miejsc parkingowych na terenie rewitalizowanego rynku nie są pobierane opłaty parkingowe. Na pozostałych ulicach - 3 Maja i Waryńskiego opłaty obowiązują — powiedział Jerzy Grządzielewski, szef Działu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego.
— Kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego w centrum miasta będą wprowadzane w miarę postępu robót budowlanych, o czym będziemy informować w odrębnych komunikatach — dodaje.
Przypomnijmy, że prace rewitalizacyjne wykonuje grudziądzkie przedsiębiorstwo budowlano – drogowe. Zostało ono wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego do realizacji inwestycji „Rewitalizacja Rynku w Nowym Mieście Lubawskim”.
Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków unijnych.
Prace na rynku w Nowym Mieście już się rozpoczęły
Całkowita wartość robót budowlanych określona w umowie opiewa na kwotę nieco ponad 11 milionów złotych. Inwestycja jest trzecią z pięciu zadań realizowanych w Nowym Mieście, które dofinansowane zostały ze środków programu rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow. Kwota dofinansowania rewitalizacji rynku wynosi ponad 5,5 miliona złotych. Prace związane ze zmianą oblicza rynku mają potrwać do końca lipca 2022 roku.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5