Zebrano już ponad tonę nakrętek do "serdecznych koszy"

2021-07-21 13:50:19 (ost. akt: 2021-07-21 13:59:49)
Dzieci z przedszkola w nowomiejskiej "Trójce" też wsparły akcję zbiórki nakrętek

Dzieci z przedszkola w nowomiejskiej "Trójce" też wsparły akcję zbiórki nakrętek

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na skwerze niedaleko centrum Nowego Miasta stoją kosze w kształcie serca do zbioru plastikowych nakrętek. Ostatnio pojemniki opróżniono. Uzbierała się tona nakrętek.
Stowarzyszenie Nowomiejska Akademia Kobiet poinformowało, że od dnia rozpoczęcia zbiórki nakrętek plastikowych, czyli od ponad 3 miesięcy, udało się zebrać w nowomiejskich koszach - sercach Zakątka Ślimaka, ponad tonę nakrętek plastikowych.
Zostały one sprzedane, a dochód ze sprzedaży w kwocie troch ponad tysiąca złotych przekazany został na leczenie i rehabilitację jednego z podopiecznych stowarzyszenia. Jest to mały mieszkaniec Nowego Miasta.

Burmistrz Józef Blank, który od samego początku popiera takie akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia, wyraża swoje zadowolenie z faktu, że mieszkańcy, a szczególnie najmłodsi obywatele grodu nad Drwęcą wspomagają inicjatywę i szybko zapełniają serdeczne pojemniki. Gospodarz miasta wraz z paniami Katarzyną Trzcińską i Bożeną Dąbrowską ze Stowarzyszenia „Nowomiejska Akademia Kobiet” zachęca wszystkich, aby kontynuować tę formę pomocy i wsparcia dla potrzebujących dzieci. ul
 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5