Pamiętaj o właściwym zaparkowaniu auta, gdy jedziesz nad jezioro

2021-07-19 13:44:59 (ost. akt: 2021-07-19 14:29:00)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niestety wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników. Wydawać by się mogło, że parkowanie jest proste. Tymczasem życie pokazuje, że nie wszyscy pamiętają o przepisach, a ich inwencja zaskakuje samych policjantów.
W upalne dni okoliczni mieszkańcy spędzają czas nad zbiornikami wodnymi. Wczoraj nowomiejscy policjanci kolejny raz wzywani byli na interwencje w rejonie ośrodka wypoczynkowego w Ostaszewie. Interwencja związana była z nieprawidłowym parkowaniem aut.
 
Ok godz. 17:25 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację dotyczącą nieprawidłowego parkowania pojazdów na drodze gruntowej dojazdowej do plaży nad Jeziorem Hartowieckim w miejscowości Ostaszewo. Policjanci, którzy pojechali w miejsce interwencji zastali tam 35 samochodów, których kierujący nie zastosowali się do znaku pionowego B-36 „zakaz zatrzymywania się” na drodze gruntowej. Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację.
 
Za powyższe wykroczenie zgodnie z taryfikatorem grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5